Czytasz
Playlista: Kamp! i ich elektroniczne natchnienia

Playlista: Kamp! i ich elektroniczne natchnienia

Kamp!

Dosłownie kilkanaście dni temu Kamp! pokazali światu swój trzeci krążek. Już w sobotę muzycy ruszają w ogólnopolską trasę promującą to wydawnictwo. Dla nas przygotowali zestaw utworów, które zainspirowały poszczególne numery na DARE.

Przy nagrywaniu DARE ilość utworów referencyjnych (przykładów brzmieniowych, czy kompozycyjnych) ograniczyliśmy do minimum, co ułatwiło i mocno przyśpieszyło pracę nad albumem. Ta playlista to próba zestawienia utworów z naszej płyty do inspiracji, choć czasami z inspiracji braliśmy tylko mały wycinek. Lecimy!

1.F.O.M.O.

Major Lazer – Know Me Better

 
Nie wszystkie produkcje i kolaboracje Major Lazer/Diplo są tak udane, jak ta. Zestawienie Travisa Scotta, Quavo i Camilii Cabello to totalny sztos. Dla wielu naszych fanów zrobienie kawałka w tym stylu to “za dużo”, ale było to ogromne wyzwanie i chyba udało się nam w popowej produkcji zawrzeć charakterystyczne kamp!owe motywy. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.
 
2. DON’T CLAP HANDS
 
Kölsch – Grey
 

 
Trochę zerżnęliśmy brzmienie z Grey na potrzeby DCH, ale spoko.
 
3. NEW SEASON
 
Mura Masa – Messy Love
 

 
Mura Masa jest doskonały na płycie, na koncercie już mniej, bo ciężko odtworzyć wszystkie te smaczki (które tak cenimy) w wersji live. Jesteśmy ciekawi kolejnej płyty, ale tę ostatnią ciężko mu będzie przebić. 
 
4. DALIDA
 
Gus Gus – Featherlight (Johannes Brecht Remix)
 

 
Długo nie mogliśmy sklecić “Dalidy” w całość i dopiero struktura tego remiksu naprowadziła na dobry trop.
 
5. DRUNK
 
SOPHIE – It’s Okay To Cry
 

 
Od dawna jaramy się PC Music, a SOPHIE to chyba najzdolniejsza producencka tej estetyki, a  nowy album wykracza poza wszystkie jej ramy.
 
6. MY LOVE
 
Sigrid – Don’t Kill My Vibe
 

 
Kolejny dowód, że girl power to największa i najlepsza fala w nowoczesnym popie. A Sigrid dopiero się rozkręca. (Sposób w jaki tańczy jest po prostu obłędny. Pure energy!) 
 
7. MANANA
 
Charlie XCX – Out of My Head
 

 
Cały mixtape POP.2 Charlie XCX jest genialny. Tutaj Brytyjka łączy siły, że Skandynawią w gościnnym wykonie z Tove Lo i ALMĄ. 
 
8. KITSUNE-KEN
 
Stephan Bodzin – Singularity
 

 
 BODZIN TO MISTRZ!
 
9.  RACE GYAL

Swae Lee – Hurt To Look (Audio) ft. Rae Sremmurd

Sprawdź też
SOPHIE

Nie jest to bezpośrednia inspiracja, ale jest jakiś link między tymi utworami. Jest na tej liście, bo to fajne połączenie smutku, nostalgii i czegoś co sprawia, że słuchasz tego na repecie.
 
10. NANETTE
 
Nils Frahm – Toilet Brushes
 

Nanette to kolejny utwór na płycie, w którym łączymy dwa światy: partie wokalne oscylujące gdzieś w okolicach Blood Orange, dla których podstawą jest motoryka ocierająca się o to, co robi Nils Frahm. Najważniejszy utwór na płycie w kontekście ideologicznym – koniecznie sprawdźcie stand-up Nanette na Netflixie!
 
Trasa Don’t Clap Hands rozpocznie się już w najbliższy piątek we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a dzień później Kamp! zagrają w Poznaniu. Tournee potrwa do 23 listopada i zakończy się hucznie w warszawskim klubie Smolna. Wszystkie bilety na poszczególne wydarzenia kupicie POD TYM LINKIEM. Widzimy się!
 

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone