Czytasz
Jazz Fajny Jest! Wojtek Mazolewski poleca 10 utworów nowej londyńskiej sceny jazzowej (i nie tylko)

Jazz Fajny Jest! Wojtek Mazolewski poleca 10 utworów nowej londyńskiej sceny jazzowej (i nie tylko)

Wojtek Mazolewski Jazz fajny jest Trójka Going. MORE zostań w domu Międzynarodowy Dzień Jazzu

Wojtek Mazolewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich jazzmanów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu poprosiliśmy go, aby przygotował dla nas wyjątkową playlistę.

I bardzo cieszymy się z kierunku, jaki postanowił obrać w poniższej selekcji. Brytyjska scena jazzu jest bardzo bliska naszym sercom, o czym pisaliśmy zresztą w ubiegłorocznym artykule. Ale nie samym UK człowiek żyje, dlatego Wojtek Mazolewski dorzucił też kilka ważnych postaci zza Oceanu.

W efekcie otrzymaliśmy świeżą, jakościową plejkę, która dla wielu może być doskonałą furtką do dalszej eksploracji tego gatunku. Pamiętajcie również, że 16 maja Mazolewski zagra onlajnowy koncert razem z Joanną Dudą, a wszystko w ramach cyklu Mazdy i Klubu SPATiF “Muzyka dla SPATiFu powered by Mazda #WMoimStylu”. Kilka słów od autora i odpalamy!

“Współczesny jazz jest tak samo zaskakujący jak dzisiejsze czasy. Tu się może zdarzyć wszystko. Ta muzyka cały czas się rozwija i poszerza swoje horyzonty. Ciekawe jest to, jak wykorzystuje nowe technologie i produkcje, aby tworzyć brzmienia, które łączą jazz z kulturą didżejską, hip-hopową i elektroniczną, ale to wciąż żywa, pełna energii i inspiracji muzyka.”

Kokoroko – Abusey Junction

Shabaka and the Ancestors – Joyous

Sons Of Kemet – In The Castle Of My Skin

Ezra Collective – Pure Shade

Theon Cross – Candace of Meroe

Still Moving – Gift for Mathilda

The Comet Is Coming – Summon The Fire

Thundercat – Them Changes

Kamasi Washington – Street Fighter Mas

Jeff Parker – Build a Nest

A jeśli macie ochotę na więcej jazzu to zachęcamy Was również do sprawdzenia najnowszej, wydanej w grudniu 2019 roku, płyty When Angels Fall grupy Wojtek Mazolewski Quintet, na której znalazły się interpretacje twórczości wybitnego Krzysztofa Komedy.

Sprawdź też

Pamiętajcie też, że w każdy piątek o 22:00 możecie posłuchać audycji Wojtka Mazolewskiego Jazz Fajny Jest w radiowej Trójce. Jest to jedna z lepszych opcji do odkrywania tego niesamowitego muzycznego świata!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone