Czytasz
Płyta, singiel, trasa koncertowa… Enej wraca z pełnym pakietem

Płyta, singiel, trasa koncertowa… Enej wraca z pełnym pakietem

Enej

Nowy krążek grupy Enej nadchodzi! Polsko-ukraiński zespół powraca nie tylko z nową muzyką, ale także z trasą koncertową. Jakie miasta odwiedzi?

Mix, który pokochali Polacy

Folk, rock i ska doprawione ukraińską nutą? Dla zespołu Enej połączenie wszystkich tych światów to bułka z masłem. Założona w 2002 roku w Olsztynie grupa w początkowym okresie działalności mocno inspirowała się kulturą i literaturą Ukrainy, czemu trudno się dziwić, bo skład grupy to prawdziwa mieszanka kulturowa – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Zażyłość z Ukrainą widać nawet w nazwie zespołu – Enej to wesoły kozak podróżujący po świecie, będący głównym bohaterem jednego z najważniejszych dzieł literatury wschodniej, Eneidy Iwana Kotlarewskiego.

W 2008 roku formacja wydała swoją pierwszą płytę, Ulice, która – jak to często bywa w przypadku debiutów – ogromnej popularności nie zdobyła. Co się odwlecze, to nie uciecze, bo dwa lata później w karierze zespołu nastąpił wielki przełom. Enej wygrał program Must Be The Music – Tylko Muzyka, a utwór Radio Hello podbił każdą rozgłośnię radiową. Potem było już tylko lepiej. Kolejne płyty, trasy koncertowe po całej Europie, coraz więcej głośnych hitów… Mimo zaprzyjaźnienia się z mainstreamem grupa nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach i dumnie kultywowała polsko-ukraińskie tradycje, łącząc przy tym historię z nowoczesnością.

Bilety na trasę grupy Enej znajdziecie tutaj

Nowa muzyka na horyzoncie

Teraz przyszedł czas na nowości! Po 9 latach od poprzedniej płyty “Paparanoja” wracamy do Was z całkowicie nowym albumem, który wydamy razem z Universal Music Polska 😎 – pisze w social mediach Enej. Premiera albumu Vesna nastąpi wiosną 2024 roku, ale zespół nie zamierza trzymać fanów niepewności aż tak długo, bo w międzyczasie chce opublikować kilka nowych singli i teledysków. Jeden z nich jest już w sieci.

Wyrazista sekcja dęta, charakterystyczny wokal i przebojowy aranż to elementy spójne z dobrze znaną stylistyką, do której zdążył nas przyzwyczaić zespół. Tym razem zespół przedstawia odświeżoną wersję siebie. Czuć nowe, nowoczesne brzmienie, a także rozwój muzyczny. Ponownie lider zespołu Piotr Sołoducha dokłada cegiełkę do warstwy tekstowej i wraz Mirosławem Ortyńskim tworzą tekst do pierwszej propozycji z płyty Vesna – piszą o singlu Magnes sami muzycy.

Preorder albumu znajdziecie tutaj!

A może trasa?

To nie koniec niespodzianek, bo Enej zapowiedział również trasę koncertową. Vesna Tour wystartuje w kwietniu 2024 roku i zawita do kilkunastu polskich miast. Usłyszycie na niej zarówno kawałki z nowej płyty, jak i starsze, dobrze znane przeboje. – Już po premierze płyty ruszamy w trasę klubową po największych miastach w Polsce! VESNA TOUR 2024. 12 niespodzianek = 12 spotkań z Wami! Wszystko to zwieńczymy naszym długo wyczekiwanym spotkaniem, które tym razem nazwaliśmy Zlot fanów – pisze zespół.

Vesna Tour 2024: pełna lista miast:

5.04.2024 – Zielona Góra – Kawon

6.04.2024 – Szczecin – Słowianin

7.04.2024 – Gdańsk – Parlament

11.04.2024 – Warszawa – info wkrótce

12.04.2024 – Poznań – Tama

13.04.2024 – Wrocław – Stary Klasztor

14.04.2024 – Kraków – Forty Kleparz

Sprawdź też
Iwona Skv

20.04.2024 – Zabrze – CK Wiatrak

21.04.2024 – Lublin – Zgrzyt

26.04.2024 – Białystok – Zmiana Klimatu

27.04.2024 – Olsztyn – Aula im. Anny Wasilewskiej

28.06.2024 – ZLOT FANÓW – info wkrótce

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone