Czytasz
Mądrych to dobrze posłuchać – polecamy kolejne debaty organizowane przez Up To Date Festival i Poptown

Mądrych to dobrze posłuchać – polecamy kolejne debaty organizowane przez Up To Date Festival i Poptown

Poptown Up To Date Festival debata MORE zostań w domu kultura artyści kluby

Kolejne dni domowej izolacji, kolejne ważne dla naszego środowiska debaty. Tym razem zapowiadamy dwie – od organizatorów Up To Date Festival i od naszego zaprzyjaźnionego portalu Poptown.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję wysłuchać dwóch ważnych, jakościowych dyskusji od wspomnianych wyżej podmiotów. Najpierw „Kultura a pandemia: co dalej?”, która zapoczątkowała lawinę kolejnych rozmów o środowisku artystycznym, eventowym i szeroko pojętej kultury. W ubiegły poniedziałek mogliśmy z kolei wziąć udział w debacie Poptownu „Debata w koronie: Procesy globalne a lokalność branży muzycznej”. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji – zachęcamy do nadrobienia zaległości, a poniżej spieszymy z rekomendacjami dotyczącymi nadchodzących rozmów!

Zacznijmy od tej, która wydarzy się już w czwartek, 7 maja. Tym razem, organizatorzy UTDF zaprosili do dyskusji artystów. W debacie z cyklu „Kultura a pandemia: co dalej?” zatytułowanej „Artysta głodny, artysta płodny?” spotkają się przedstawiciele różnych gatunków i różnych artystycznych kierunków. Jak dodaje ekipa Up To Date „Do udziału w dyskusji zapraszamy artystów, których życie artystyczne to nie tylko pasja, ale i praca. Będziemy rozmawiać z tymi, dla których pandemia oznacza odwołane występy czy trasy koncertowe. Jak ma wyglądać życie artystów w dobie pandemii i stopniowego wychodzenia z jej objęć? Co dalej?”

Udział w niej potwierdzili: Błażej Malinowski, Justyna Święs (The Dumplings), Katarzyna Trylnik, Krzysztof Drabikowski, Piernikowski, Radek Krzyżanowski (KAMP!) oraz Resina. Dyskusję ponownie poprowadzi Andrzej Bajguz. Odpalcie fanpejdż UTDF w czwartek o 12:00.

Po kojącym weekendzie meldujemy się z kolei na kanałach Poptown.eu. W poniedziałek, w samo południe odbędzie się dyskusja z cyklu „Debata w koronie„, tym razem z podtytułem „Czy klub może być instytucją kultury?”. Organizatorzy debaty zwracają uwagę na kolejny ważny temat: „Sytuacja kryzysowa, w jakiej znalazła się branża kulturalno-rozrywkowa, pokazała, że obowiązujące do tej pory ramy administracyjne i organizacyjne dla tych miejsc są nieadekwatne do ich wkładu w kulturę i rozwój lokalnych społeczności. Razem z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, co zrobić, by przenieść środek ciężkości z biznesowego na kulturalny i jakie warunki muszą być spełnione, by to się odbyło – zarówno po stronie instytucjonalnej, jak i samych klubów.”

Gośćmi debaty będą: Agata Diduszko-Zyglewska (Przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Warszawy), Marek Gluziński (Akcja Kultura), Maja Łapuszyńska (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Olivia (Radar) i Kamil Kraszewski (Jasna 1). Rozmowę ponownie poprowadzi dziennikarz Paweł Klimczak. Kiedy? Poniedziałek, 11 maja, 12:00. Zapamiętajcie!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

Sprawdź też
patio the fruitcakes
The Fruitcakes, RAU, LOR – Patio. w Krakowie ogłasza wakacyjny program

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone