Czytasz
Polska Szkoła Plakatu od ponad 100 lat nie wychodzi z formy

Polska Szkoła Plakatu od ponad 100 lat nie wychodzi z formy

Polska Szkoła Plakatu ma się dobrze, a nakręcająca się zajawka na polskich plakacistów nie zwalnia tempa.

Złożoność przekazu zamknięta w swojej prostocie, coś niedosłownego, co finalnie mocno zapisuje się w naszej świadomości. Indywidualność twórcza, widoczna w umiejętnym pomieszaniu stylów. To tylko część charakterystycznych cech naszego polskiego movementu artystycznego. Jeśli chodzi o sztukę plakatu, jesteśmy prawdziwym gigantem. Pewnie kojarzycie logo polskich linii lotniczych LOT albo czerwone serduszko charakterystyczne dla Comme Des Garçons. Obie prace stworzyli nasi polscy plakaciści!

Na początek łapcie zestawienie kilku artystów i ich prac, pochodzących z naszej rodzimej sceny ilustratorów i plakacistów. Mamy też parę wydarzonek, podczas których będziecie mieli okazję dorwać jakiś fajny plakacik albo nakarmić swoją duszę przekozackim polskim designem.

*uwaga! to dobry interesik*: targi często są bezpłatne albo wykładasz jakieś 10 ziko za wejście. Pytasz czy warto? My odpowiadamy – jeszcze jak.

O polskich plakacistach i plakacistkach słów kilka

Polska Szkoła Plakatu oferuje reprodukcje popularnych prac z drugiej połowy XX wieku, a w ich ofercie znajdziecie takie dzieła jak: Taksówkarz (1978) Andrzeja Klimowskiego, Międzynarodowy Kolarski Wyścig Pokoju (1965) Macieja Urbańca czy Seksmisja (1984) Cypriana Kościelniaka. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej naszych polskich klasyków to Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie i Katowicach odbędą się jeszcze w tym roku, a bilety zgarniecie za jedyne 10 plnów!

Janusz Jurek

Janusz Jurek tworzy grafiki w programach komputerowych, które generują przestrzenne, trójwymiarowe formy, nadając kształty ludzkiego ciała. Prace znajdziecie na Targach Plakatu, które trwają do 19 grudnia. Przy pracach Jurka czuć powiew świeżości i nowatorskiego, oryginalnego spojrzenia na sztukę plakatu.

Barrakuz

BARRAKUZ to warszawska projektantka i ilustratorka. Styl Beaty opiera się głównie na sztuce kolażu w digitalu. Nie stroni jednak od analogowej formy i tworzenia odręcznych obrazów. Współpracuje z takimi graczami jak: Audioriver Festival, Asfalt Records, Flirtini, a nawet Adidas! Barrakuz to zdecydowanie multidyscyplinarna graficzka, ponieważ bierze udział przy różnorodnych projektach. Jej wkład widać w sesjach modowych, pracuje nad okładkami płyt, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Sprawdzajcie Beatę na Targach Plakatu!

Jasiek Ciałowicz

Jasiek Ciałowicz tworzy plakaty w spokojnej, nostalgicznej stylistyce. Przy zderzeniu z jego pracami poczujesz czillowy, surferski klimat i płynącą tęsknotę do morskich miejsc i ludzi. Jeśli jesteś miłośnikiem_czką kolorowych plakatów to twórczość Jaśka jest stworzona dla Ciebie. Na Targach Plakatu możesz znaleźć więcej perełek, które wyszły spod rąk tego artysty! Zapraszanko!

PADE SPACE

PADE SPACE tworzy para artystycznych dusz – Kamil i Paulina. Ich projekty przepełnione są miłością i kreatywnością, a w swoich pracach często nawiązują do popkultury oraz wykorzystują sporo motywów zwierzęcych. Kochacie pjeski? Spójrzcie tutaj!

Sprawdź też
kets4eki

Zaintrygowani? Mamy dla Was wydarzenia, z którymi zanurkujecie w plakatowy świat

WZORY NA ŚWIĘTA odbywają się w Warszawie, w dniach 18-19 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Znajdziecie tam oryginalnych wystawców, których stoiska nawiązują do przeróżnych dziedzin sztuki, a wszystkich artystów i interesantów łączy miłość do polskiego designu. Wejście jest całkowicie darmowe!

TARGI DOBRY DESIGN mają wszystko, czego potrzebuje artystyczna dusza i miłośnik dobrych wnętrz. W ofercie (oprócz plakatów oczywiście) znajdziemy książki, ceramikę, biżuterię, ubrania, eko-kosmetyki i dział dla dzieciaczków. Targi odbywają się od 11 do 12 grudnia w Concordia Design we Wrocławiu. Jest to kolejne darmowe wydarzenie… myślę, że więcej nie trzeba dodawać, bo to naprawdę dobry deal.

TRŁ, czyli Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie i Katowicach odbywają się w grudniu – w najbliższy weekend w WWA oraz kolejny (18-19.12) w Kato! Tutaj też nie zabraknie różnorodności, kreatywności i oryginalności, charakterystycznej dla naszych polskich artystów. Jeśli masz ochotę doświadczyć genialnego artyzmu albo szukasz designerskiego prezentu pod choinkę to wbijaj na Going. i kup wejściówkę za jedyne 10 ziko!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone