Czytasz
„Powierzchnie tnące” Fokusa, ale to disco polo? To się zdarzyło naprawdę!

„Powierzchnie tnące” Fokusa, ale to disco polo? To się zdarzyło naprawdę!

Powierzchnie Tnące

Powierzchnie tnące autorstwa współtwórcy Paktofoniki, czyli Fokusa, zostały wykonane przez gwiazdę disco polo. Fani twierdzą, że to prawdziwa smoczyca.

Emila Sanecka z zespołu Daj To Głośniej postanowiła nawinąć jeden z najtrudniejszych i najbardziej ikonicznych utworów w polskim rapie, czyli Powierzchnie tnące Fokusa. Artystka zmierzyła się z utworem z płyty Paktofoniki na prośbę swoich fanów.

Jest to niepodważalny klasyk i jedna z okazji do manifestacji skillsów zarówno tych związanych z dykcją, jak i z kontrolą oddechu. Wielu raperów na przestrzeni ostatnich dwóch dekad podejmowało się nawinięcia tego nieśmiertelnego utworu. Pierwszy raz jednak zarapować zdecydowała się postać z tak odległego środowiska muzycznego.

– Prosiliście o Powierzchnie tnące, więc podjęłam rękawicę. Nie było łatwo i nie jestem jakoś mega zadowolona z tego wykonania, bo nie wyssałam rapsów z mlekiem matki, ale jak na kilka prób wyszło całkiem, całkiem. W sumie nie mnie to tak do końca oceniać – czekam na Wasze uwagi.

Napisała disco-polowa wokalistka

Fani piosenkarki są pod ogromnym wrażeniem jej wykonania tego rapowego klasyka. Prawdziwa smoczyca, szok, kosisz wersy – to tylko kilka przykładów zachwytu słuchaczy.

Co więcej, parę lat temu byliśmy świadkami nowej fali wracania do Powierzchni tnących. Wówczas wszystko zapoczątkował sam Fokus, który ponownie nawinął swój legendarny utwór one take’iem. Miało to miejsce przy okazji wizyty u rapowego youtubera Yurkosky’eego. Wskrzeszony po ponad 20 latach utwór wywołał ogromny entuzjazm u słuchaczy. Na ten moment ponowny wykon ma ponad pół miliona wyświetleń na YouTube.

Po sukcesie tego filmiku wśród raperów narodził się trend wśród wielu raperów. Młodsze pokolenie MC postanowiło także pokazać, że są w stanie to nawinąć. Playlistę z niektórymi z kolejnych wykonów w tym challenge’u znajdziecie poniżej:

Czytajcie więcej o polskim rapie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone