Czytasz
Powiew świeżości na Fryderykach. Poznajcie artystów, którzy przejmą Scenę Nowego Rapu

Powiew świeżości na Fryderykach. Poznajcie artystów, którzy przejmą Scenę Nowego Rapu

Oki Going. rapu Fryderyk Festiwal Koza

Do tej pory Fryderyki raczej nie kojarzyły nam się z młodą polską sceną rapową. W 2020 roku przyszedł czas na długo wyczekiwane zmiany.

Tegoroczny Fryderyk Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 marca, ponownie w katowickim MCK. Co prawda już 8 marca festiwal zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w NOSPRze, ale uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w sobotę 14 marca, z kolei w niedzielę wystąpią najpopularniejsi i najważniejsi polscy artyści. Dzisiaj poznaliśmy skład jednej ze scen i nie będziemy owijać w bawełnę – jesteśmy nim pozytywnie zaskoczeni!

Edycja 2020 będzie przełomową, a to za sprawą debiutu Sceny Nowego Rapu. OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla – oto ksywki raperów, którzy przejmą scenę Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Musimy przyznać, że bardzo nas ucieszył taki skład na Fryderykach. OKI to naszym zdaniem posiadacz jednego z najbardziej precyzyjnego, czystego i interesującego flow w rodzimej rap grze. Jego debiut 47universe to 26 minut rapu bardzo wysokiej jakości. Potencjał drzemie w nim ogromny – czekamy na więcej! Kozy nie trzeba przedstawiać nikomu, kto chociaż trochę zagłębił się w niezależną scenę hip-hopową. Pochodzący z Raszyna raper posiada bardzo osobliwy sposób komunikowania się z mediami i z fanami, co często udowadnia w sarkastycznych, ironicznych i mających wzbudzić kontrowersję wpisach. Z pewnością brakowało nam w Polsce tak wyrazistej i niebojącej się wyrażać własne zdanie postaci.

Going. rapu Fryderyk Festiwal Oki Koza Miętha

Kto jeszcze? Gverilla, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Flirtini, Rasmentalism, Rosalie., Margaret czy Solarem. Warszawski artysta potrafi nie tylko solidnie rapować, ale i nie boi się śpiewania, za co stawiamy przy jego nazwisku duży plus. Po wydaniu debiutanckiej EP-ki Element w 2018 udzielał się na płytach innych artystów – czekamy na długogrający debiut!

Sprawdź też
oki sobel ile lat

Jeśli komuś brakowało wyczillowanego do granic możliwości, nienachalnego i radosnego rapu ze sporą dawką soulu – duet Miętha przychodzi z odsieczą. Zero napinki, inteligentne teksty i organiczne, kojące melodie to ich znak rozpoznawczy. Sprawdzajcie koniecznie płytkę Audioportret i wbijajcie na koncert chłopaków – my już ich widzieliśmy i jest to gwarancja wspaniałej zabawy. Skład uzupełnia Trill Pem, artysta związany z Fresh N Dope. Do tej pory nagrał kilka dobrze rokujących singli – czekamy na kolejne działania tego młodziaka.

Fryderyk Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 marca w katowickim MCK. Bilety są już dostępne w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone