Czytasz
Powoli wracamy do życia kulturalnego, jakie miejsca otwierają się w weekend? #wychodźodpowiedzialnie

Powoli wracamy do życia kulturalnego, jakie miejsca otwierają się w weekend? #wychodźodpowiedzialnie

Wir Wisła miejscówki Jasna 1 Warszawa wychodź odpowiedzialnie weekend Going. MORE

Na przełomie maja i czerwca zniesione zostaną kolejne obostrzenia związane z IV etapem odmrażania gospodarki i życia społeczno-kulturalnego. Oznacza to mniej więcej tyle, że zaczynają działać nie tylko bary i restauracje, ale też inne miejscówki kulturalne.

Pamiętajcie, że nie wróciliśmy jeszcze do normalności, a groźny wirus nadal panoszy się za naszymi oknami. Jeśli zdecydujecie się wyjść do restauracji, baru czy odwiedzić plenerową miejscówkę stosujcie się do wszystkich zasad, które wprowadzili właściciele poszczególnych miejsc – dbajcie o zdrowie Wasze i innych zgromadzonych.

W najbliższy weekend w Warszawie otwiera się kilka ważnych miejsc, za którymi bardzo tęskniliśmy. Jeszcze nie w pełnej formule, nadal z obostrzeniami i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze, że przetrwały ten trudny czas i będziemy mogli ponownie je odwiedzić!

JASNA 1 BAR/Weekend #1, 29-30 maja

Ostatnie miesiące przed lockdownem były najlepszymi miesiącami Jasnej 1. Różnorodne bookingi, otwarte głowy, coraz bliższa i zaangażowana społeczność. Wszystko to przerwane przez pandemię koronawirusa. Kolejne obostrzenia są luzowane, a więc Jasna wraca w oszczędnej, zmienionej formie baru. Będzie didżejska muzyka na żywo (Ola Teks i Kovvalsky), będzie można napić się i porozmawiać z dawno nie widzianymi znajomymi. Kusząca opcja!

Ponowne otwarcie Fali nad Wisłą, od 28 maja

Jeśli zapuszczamy się na południowy rejon nadwiślańskich miejscówek, najczęściej wybieramy Falę. Młodsze dziecko klubu Pogłos otworzyło się 28 maja, a więc będą na nas czekać przez cały weekend. Wpadnijcie poczilować!

Lunapark, 29-31 maja

O otwarciu Lunaparku i innych towarzyszących mu miejscówek pisaliśmy szerzej tutaj, dlatego dodamy tylko, że czeka na Was sporo atrakcji, a wszystko pod wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Do zo!

WIR: Wracamy nad Wisłę, 29-31 maja

Kolejna nadwiślańska barka, na którą w ubiegłym sezonie regularnie wpadaliśmy. Kto pamięta LEGENDARNE koncerty Hewry, Undadasea czy Synów, ten wie, jakie szaleństwa mogą się mieć tam miejsce. Póki co na spokojnie, powolutku, z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

open weekend: lokal_30/BWA Warszawa/Monopol/Raster, 29-30 maja

Sprawdźcie nasz tekst, w którym przybliżamy z grubsza każdą z wystaw w ramach weekendu otwarcia i wpadajcie do 4 warszawskich galerii, które przygotowały na tę okazję specjalne wystawy. My się jaramy i będziemy na miejscu, wypatrujcie relacji!

Kawiarnia Luzztro – otwarcie!, od 28 maja

Tak, wiemy, brzmi to nieco absurdalnie, ale to prawda. Od 28 maja klub Luzztro będzie miał swoją kawiarnię. Chcecie zobaczyć, co dzieje się w The Blue Oyster i przy okazji napić się pysznej kawusi? Nie ma problemu.

Sprawdź też

Cafe Kulturalna: Zdejmujemy Maseczki, Pijemy Toasty!, 30-31 maja

A jeśli tęskniliście za wieczorami na Placu Defilad (my zdecydowanie) to w ten weekend idealna okazja do wzniesienia toastu. Wraca Kulturalna, wraca uśmiech!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone