Czytasz
Dożynki z Unsound – powraca warszawski festiwal Ephemera

Dożynki z Unsound – powraca warszawski festiwal Ephemera

Miasto budzi się z lockdownu. Wreszcie możemy spotkać się w fizycznej przestrzeni. Od 26 do 29 sierpnia będziemy mieć ku temu konkretne powody. Unsound zaprasza na kolejną edycję warszawskiego festiwalu Ephemera.

Leżąca leniwie na boku androgyniczna postać wygrzewa się pod niewidocznym słońcem. Mieszkańcy uniwersum artysty Rafała Dominika, który jest autorem promującej festiwal grafiki, kochają przeżywać przyjemność. Mimo że ich wirtualne ciała to efekt pracy programu komputerowego, doskonale da się wyczuć ich materialność. Materialność, której przez czas lockdownu i życie online, tak mocno nam brakowało. Wianek na głowie nie znalazł się tu przypadkowo. To wiciem wieńca rozpoczynało się tradycyjne święto słowiańskie – dożynki.

Data festiwalu zbiega się w czasie z momentem, kiedy w Polsce obchodzone są dożynki – idealny czas na wspólny taniec, który zgodnie z tradycją ma zapewnić urodzaj na przyszły rok.

czytamy na stronie wydarzenia.

Planowany na ostatni weekend sierpnia festiwal odbędzie się w wielu lokalizacjach stolicy, zrzeszając jednocześnie różne miejscówki, polskich_e oraz zagranicznych_e artystów, artystki, instytucje i inicjatywy. Jak przystało na dożynki, czeka nas prawdziwe odrodzenie. Lokalna scena kulturalna w końcu będzie mogła zebrać plony po czasie uśpienia.

Pierwszy wieczór w Palladium poświęcony będzie różnym obliczom hip-hopu. 27 sierpnia wystąpi tam ukraińska raperka ALYONA ALYONA, która jest jedną z z niewielu rapujących kobiet na rodzimej, wschodniej scenie. Następnie stery przejmie kontrowersyjna BBMUTHA, która często zahacza o tematy seksualności. Polskę reprezentować będzie 1988 – połowa duetu Syny. Producent mistrzowsko miesza ze sobą gatunki takie jak jungle czy ambient.

Jeśli będziecie potem chcieli trochę odpłynąć, zapraszamy tego samego dnia na 6-godzinną ambientową kompozycję Davida Oreilly „O godzinie ∞“ do Nowego Teatru. Infinity o’clock live pozwoli Wam zrelaksować się się przed kolejnym, grającym na zupełnie innych emocjach performansem. W Nowym Teatrze pojawią się także m. in. KMRU, Félicia Atkinson i Earthtrax.

Mowa o duecie SIKSA i ich najnowszym dziele zatytułowanym „Cudowne i pożyteczne”. W trakcie zaplanowanego na 28 sierpnia wydarzenia uczestniczki i uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowaną, kolekcjonerską książkę z tekstami Siksy oraz z ilustracjami Łukasza Przytarskiego.

Sprawdź też

Kończymy dedykowaną środowisku LGBTQ+ imprezą w nadwiślańskim klubie Lunapark. W ramach Euforii 28 sierpnia zagrają Loraine James, Octo Octa, Young Majli, Aya, Julianna Huxtable czy dogheadsurigeri. Wydarzenie powstaje we współpracy z warszawskim producentem, Dj-em i aktywistą Avtomatem, który również wystąpi tego dnia.

Bilety złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone