Czytasz
Czy powrót Britney Spears do muzyki jest nadal w grze?

Czy powrót Britney Spears do muzyki jest nadal w grze?

Britney Spears wykluczyła powrót do muzyki, ale wciąż pisze dla innych artystów jako ghostwriterka. Teraz skupia się na rozwoju osobistym, a informacje o ewentualnym nowym albumie są na wczesnym etapie.

Plotki o nowym albumie

Żeby było jasne, większość wiadomości to bzdury!!! Ciągle mówią, że zwracam się do przypadkowych ludzi, aby nagrać nowy album… Nigdy nie wrócę do branży muzycznej!!! Kiedy piszę, robię to dla zabawy lub piszę dla innych ludzi!!! — napisała Britney Spears na Instagramie. Mimo że artystka nie wydaje się zainteresowana powrotem na scenę muzyczną, nie oznacza to, że całkowicie porzuciła muzykę. W najnowszym wpisie na swoim profilu przyznała, że w ciągu ostatnich dwóch lat napisała 20 utworów dla innych artystów. Podkreśliła, że ceni sobie pracę jako ghostwriterka.

W ostatniej książce, wydanej w październiku 2023 roku, Britney Spears szczegółowo opisała swoje życie w świetle mediów i związek z Justinem Timberlakiem. Odniosła się także do trudności z odzyskaniem kontroli nad swoim życiem po przejęciu przez ojca prawnej pieczy nad jej karierą, finansami i prywatnością. – Rozwijanie kariery muzycznej nie jest obecnie moim celem – napisała. – W tej chwili nadszedł czas, abym uporządkowała swoje życie duchowe, zwolniła. Nadszedł czas, abym przestała być kimś, kogo chcą inni ludzie; nadszedł czas, aby naprawdę odnaleźć siebie.

Ostatnim razem Spears wystąpiła na żywo było w październiku 2018 roku. Trzy miesiące później ogłosiła, że przechodzi nieokreślony urlop w pracy, aby opiekować się swoim chorym ojcem. W 2021 roku napisała na Instagramie, że zaprzestanie tworzenia muzyki było jej sposobem na odwrócenie się od rodziny, która czerpała korzyści finansowe z jej występów podczas kurateli. W 2021 roku Britney Spears wydała jednak dwa single. Mowa o Hold Me Closer z udziałem Eltona Johna oraz Mind Your Business. Ten drugi miał znaleźć się na albumie Britney Jean z 2013 roku.

A może jednak?

Ostatnio pojawiły się informacje, że Charli XCX i Julia Michaels zostaną zaangażowane do napisania nowych piosenek. Miałyby się one znaleźć się na 10. albumie Britney Spears. Przy projekcie mają także pracować producent Cirkut oraz autor tekstów Jason Evigan. Wcześniej współpracowali oni z wokalistką nad albumem Glory z 2016 roku. Praca nad albumem znajduje się jednak na bardzo wczesnym etapie. Obecnie kompozytorzy nagrywają swoje wersje nowych utworów, aby później zaprezentować je Britney Spears i zachęcić ją do nagrywania.

Sprawdź też
Foster the People

Elvis Presley wiecznie żywy. Król rock and rolla pojawi się na koncertach jako hologram

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone