Czytasz
Powstanie brytyjski boysband k-popowy. Czy odniesie duży sukces?

Powstanie brytyjski boysband k-popowy. Czy odniesie duży sukces?

brytyjski boysband k-popowy

SM Entertainment potwierdziło, że stworzy brytyjski boysband k-popowy. Gigant managementowy poszukuje nowych talentów.

Brytyjski boysband k-popowy już niebawem

SM Entertainment, czyli dom wielu znakomitych artystów k-popowych takich jak aespa, Red Velvet czy Girls’ Generation, ogłosil 15 listopada partnerstwo z brytyjską firmą produkcyjną Moon&Back. W ramach tej współpracy powstanie nowy projekt telewizyjny, który doprowadzi do debiutu nowego brytyjskiego boysbandu dla globalnej publiczności.

Serial będzie emitowany przez sześć miesięcy i opowie historię świeżo upieczonej grupy chłopców, gdy rozpoczną swoją życiową przygodę, opuszczając Londyn na początku 2024 roku. Przedprodukcja serii, realizowana zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Korei Południowej, już się rozpoczęła. Trwają również rozmowy z nadawcami, wytwórniami muzycznymi oraz wydawcami.

Ta współpraca to nasz pierwszy krok w Europie. Nasza strategia ekspansji obejmie rynki Ameryki Północnej, Południowej, Europy i inne kluczowe regiony, wykorzystując szeroki zakres artystów SM Entertainment oraz rozległe kontakty dla niezaprzeczalnych synergii – powiedział CEO SM & Kakao Entertainment America, Joseph Chang, odnosząc się do nowego partnerstwa. – Jesteśmy podekscytowani współpracą z profesjonalistami, którzy odegrali kluczową rolę w powstaniu i sukcesie One Direction. Razem dążymy do odkrycia kolejnej globalnej sensacji – dodał.

Męskie grupy k-popowe mają gorzej? Yeonjun zdiagnozował branżę

Czym jest Moon&Back?

Moon&Back założyła uznana grupa ludzi z brytyjskiego przemysłu telewizyjnego, w skład której wchodzą Nigel Hall (odpowiedzialny za produkcję programów takich jak The X Factor i Britain’s Got Talent), Dawn Airey (ITV, Getty Images) i menedżer talentów Russ Lindsay (który wcześniej zarządzał takimi osobowościami jak Simon Cowell i Ant & Dec).

Sprawdź też

Współzałożycielka Airey wyraziła swoje myśli na temat nadchodzącego projektu telewizyjnego: – To globalne pionierskie przedsięwzięcie – stworzenie brytyjskiego boysbandu i wprowadzenie go do fascynującego, ale wymagającego świata k-popowego ze strony SM Entertainment. Ta synergia zapewni pasjonujące programy telewizyjne oraz boysband, który wciągnie świat.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone