Czytasz
Pride Month: polecamy najciekawsze wydarzenia LGBTQ+

Pride Month: polecamy najciekawsze wydarzenia LGBTQ+

More Pride Month LGBTQ polecamy wydarzenia co na mieście koncerty imprezy

Jako że czerwiec jest miesiącem dumy, wypełniony jest również wydarzeniami w tematyce LGBTQ. Warsztaty, wykłady, dyskusje, ale też imprezy, kino czy aktywności sportowe. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Pride Month to doskonała okazja do tego, aby zgłębić swoją wiedzę na temat kultury queer, na temat osób ze środowiska LGBTQ, a także na temat tego, jak skutecznie zwalczać homofobię czy transfobię. Niestety, póki co, w Polsce pojęcia te wykorzystuje się głównie do politycznych przepychanek i prób ugrania na tym jeszcze większej władzy. Wybraliśmy dla Was kilka wydarzeń, których nie wypada przegapić. Pamiętajcie, wychodźmy odpowiedzialnie!

A jeśli chcecie sprawdzić pełną listę wydarzeń związanych z LGBTQ+, koniecznie zajrzyjcie do naszej selekcji!

Sobota Równości, 20 czerwca

Najfajniejsze wydarzenie weekendu? Naszym zdaniem totalnie. Portal Poptown organizuje w najbliższą sobotę wydarzenie pełne atrakcji, idealnie wyważone pomiędzy edukacją a rozrywką. Pokazy filmowe (m.in. I Am Not Your Negro), spotkania i dyskusje, sety didżejskie, speed dating, street food czy bingo. My będziemy!

Nieheteronormatywne love stories, 27 czerwca

Impro w wersji nieheteronormatywnej? Wjeżdżamy w to z przyjemnością! Miłosne wzloty i upadki, niezręczne sytuacje, dużo wpadek i co najważniejsze, dużo śmiechu.

WATCH DOCS w domu z KPH i Paradą Równości /spotkanie + film online, 18 czerwca

Kampania Przeciwko Homofobii, Parada Równości i Watch Docs łączą siły, a efektem seans filmowy. Już dzisiaj, 18 czerwca, obejrzymy zwycięzcę konkursu publiczności ubiegłorocznej edycji festiwalu – Bo nie wiedzą co czynią w reżyserii Daniela Karslake’a. Wszystko w onlajnie!

Love Is Love | Kulturalna x Karo Kox x Kubota, 20 czerwca

Musicie skrupulatnie zaplanować nadchodzącą sobotę, bo na mieście będzie się działo całkiem sporo. Na Plac Defilad zapraszają nas Cafe Kulturalna, didżejka Karo Kox i kultowa marka Kubota. Zapowiada się przemiło!

Metro BAR / Love is an awful thing to Hate, 19-20 czerwca

Dwa dni w Metropolis? Brzmi jak wyzwanie, ale my takie wyzwania lubimy podejmować. Nie będzie afteru po Paradzie, to chociaż posiedzimy przy barze i posłuchamy, jak didżeje puszczają muzyczkę. Uważajcie tylko na wszystkie kwestie sanitarne, bawcie się odpowiedzialnie i często dezynfekujcie ręce.

I Bieg Równości, 20 czerwca

A po piątkowej nocy warto zasięgnąć nieco ruchu i świeżego powietrza. Start przy Bulwarach Wiślanych na wysokości ul. Boleść, meta w Plażówka Saska, gdzie odbywać się będzie event Pride Life – GiG na Plaży. Czyli łączymy przyjemne z pożytecznym.

Ludzie, nie ideologia, 20 czerwca

Jak wiadomo, w tym roku nie będzie Marszu Równości. Wybraliśmy dla Was większość rozrywkowych lub kulturalnych wydarzeń, ale jest też jedno, które zdecydowanie warto mieć na uwadze. Sobota, Plac Zamkowy, przeciwko nietolerancji i wykluczeniu.

Pride Life – GiG na Plaży, 20 czerwca

Jak pisaliśmy nieco wcześniej, Plażówka Saska będzie metą dla I Biegu Równości. Jeśli jednak macie inne plany na wczesny wieczór niż bieganie, tak czy inaczej zastanówcie się czy nie zajrzeć do tej miejscówki. W planach muzyczka, radość, miłość i inne przyjemne sprawy!

Sprawdź też
Taco Hemingway

Drag Bar: Twoja Stara + Shady Lady, 18 czerwca

Drinki serwowane przez drag queen? Pięć szalonych występów Twojej Starej i Shady Lady. Salwy śmiechu, dobre towarzystwo i jakościowy napitek. Lepiej się nie da!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone