Czytasz
Bisz jak Joyce, prezenty Tedego… To właśnie przełom 2022 i 2023 w rapie

Bisz jak Joyce, prezenty Tedego… To właśnie przełom 2022 i 2023 w rapie

2022 i 2023 w rapie

Przełom 2022 i 2023 to moment, w którym mogliście odetchnąć od informacji dotyczących tego, co dzieje się w rapie. Podpowiadamy, co mogło was ominąć.

Śmierć legendy

W czasach, w których tyle rzeczy walczy o naszą internetową uwagę, zdecydowanie nadużywa się określenia, które widzicie powyżej. Ale nie jest tak w tym przypadku. Lola Mitchell, znana szerzej pod pseudonimem Gangsta Boo, była naprawdę kimś w amerykańskim rapie. Dla niezorientowanych: była członkinią oryginalnego składu Three 6 Mafii, jej talent znajdował odzwierciedlenie w świetnych, prekursorskich utworach grupy i faktycznie wpłynęła na to, co i jak robiły raperki, które przyszły po jej prime time.

Artystka odeszła od nas 1 stycznia 2023 w wieku 43 lat. Nadal nieznane są przyczyny jej śmierci, więc nie będziemy powielać plotek. Po prostu posłuchajcie i pomyślcie o niej ciepło.

Przełom 2022 i 2023 w rapie

Ofensywa Tedego

Kilka miesięcy temu gruchnęła informacja, że Tede dołącza do Sony Music. Z naszych obserwacji wynika, że wiele osób potraktowało ten ruch jako jeszcze jedną ciekawostkę dystrybucyjną polskiego rapu. Ot, zmieni się niewiele poza firmą w papierach, jak to często bywa w naszej grze.

No i co? No i niespodzianka – i to z naraz przeszłości i teraźniejszości! Dostaliśmy bowiem nowy singiel ŚWIAT23, który jest follow-upem klasycznego utworu TDF-a, a na streamingi trafiły edycje specjalne albumów Disco Noir i Karmageddon. W tym kontekście warto nadmienić, że druga ze spraw zdarzyła się przy okazji przejęcia katalogu weterana rymów i bitów przez majorsa.

Przełom 2022 i 2023 w rapie

Przełom 2022 i 2023 w rapie: projekty, projekty, projekty

Nie wiemy, jakie emocje przeważają u was na początku nowego roku, więc postanowiliśmy najpierw powiedzieć wam najpierw o tych mniej pozytywnych emocjach.

Sprawdź też

Najpierw uderzył Ten Typ Mes, który nawiązał do swojego klasycznego numeru Ten Typ, zaliczając niejako restart bogatej kariery. Co dokładnie stało się z Alkopoligamią oraz przyjaźnią (wydawało się) niezniszczalnego tercetu złożonego ze wspomnianego, Stasiaka i Witka Michalaka? Tego nigdy nie będziemy pewni, bo sprawy zawodowe mieszają się z tymi osobistymi. Najważniejsze, że kawałek jest bardzo mocny treściowo i pod względem formy, no i w końcu pojawił się w streamingach, nie tylko w serwisie YouTube. Później zaś dostaliśmy kolejny utwór z serii IKON LaikIke1’a. I tu również jest mocno, jeśli chodzi o treść. Nadal słychać strzały.

Co jeszcze się działo? Miszel i Kabe przypomnieli to, co wiemy od wielu, wielu tygodni – w QueQuality jest życie po Quebonafide. Przekonacie się o tym, gdy przesłuchacie wydany w ostatnich dniach roku projekt Złote Przeboje. Ci, którzy cenią sobie intelektualnie angażujące teksty, powinni zaś zwrócić szczególną uwagę na Ulissesa Bisza. O swoich słuchaczach nie zapomnieli też asthma, który nagrał niecodzienny dla siebie track z nath i 1988, a także Ozzy Baby, którego wsparł m.in. zawsze ekstrawagancki i intrygujący Młody Dron. Nadrabiajcie czym prędzej, bo czeka nas intensywny rok!

W tym roku Tede zagra z JIMKIEM. Co, gdzie, jak? Szczegóły tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone