Czytasz
Radio Kapitał świętuje 30 lat polskiej sceny techno specjalnym programem audycji i konkursem

Radio Kapitał świętuje 30 lat polskiej sceny techno specjalnym programem audycji i konkursem

Jurek Przeździecki, mat. prasowe

Moment wydania książki 30 lat polskiej sceny techno jest bez wątpienia zamknięciem pewnego rozdziału. Pierwszy raz ukazała się tak obszerna antologia zjawiska, które początkowo w naszym kraju traktowane było po macoszemu.

mat. promocyjne

Oczywiście, premiera ta nie obyła się bez kontrowersji – opisanie 30 lat historii sceny klubowej na ponad 800 stronach do łatwych zadań nie należy. Na szczęście redakcja w składzie: Radosław Tereszczuk, Łukasz Krajewski, Artur Wojtczak oraz współautorzy i współautorki stanęli na wysokości zadania. Techno, a właściwie elektronika i szerzej rozumiana kultura klubowa, rozwijała i rozwija się w Polsce coraz prężniej. To obszerne wydawnictwo spina je swoistą klamrą. 

Internetowe Radio Kapitał celebruje publikację książki pasmem sześciu specjalnych, autorskich odcinków w ramach stałych audycji z ramówki radia: Malcontent, Wieloświat, JOY, Technoranek, 00’s VELVET TAKEOVER i jumpy daisy. Program uzupełniają cztery sety didżejskie, wybrane spośród opublikowanych przez wydawcę 30 lat polskiej sceny techno

Całemu temu zamieszaniu towarzyszy konkurs. Jeśli chciałbyś/chciałabyś, żeby Twoje kawałki zostały zmiksowane przez prawilnego DJ-a, jedyne co musisz zrobić, to nadesłać swoją autorską playlistę na adres kontakt@radiokapital.pl. Trzy zwycięskie zgłoszenia wyłonione przez jury w składzie Eliza Krakówka, Adam Jankowski oraz Adrian Jagieliński wygrają egzemplarz książki i zostaną zmiksowane przez duet Luksja Sound. Musicie się spieszyć, bo termin konkursu upływa już jutro!

Sprawdź też

Zwycięskie playlisty zostaną wyłonione już 20 lutego, a trzy zwycięskie miksy zostaną wyemitowane pomiędzy 22 a 28 lutego.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone