Czytasz
Audioriver Goes Green w nowej formule! Pierwszymi gośćmi Kwiat Jabłoni i Vienio

Audioriver Goes Green w nowej formule! Pierwszymi gośćmi Kwiat Jabłoni i Vienio

Kwiat Jabłoni, fragment okładki albumu "Mogło być nic", mat. promocyjne

W czerwcu 2020 roku Audioriver wystartował z nową akcją edukacyjną, która ma uwrażliwiać na tematy dotyczące ekologii. Najbliższe wydanie internetowego programu Audioriver Goes Green zobaczymy jednak w zupełnie nowej formie.

No, może nie tak zupełnie nowej, ponieważ Audioriver Goes Green nadal prowadzić będzie Jagna Niedzielska – propagatorka idei zero waste nie tylko w kuchni. Tym razem jednak zamiast nagrania na Facebooku będziemy mogli posłuchać zaproszonych gości na platformach streamingowych. Program ukaże się bowiem w formie podcastu.

Format, który od kilku miesięcy pojawia się w sieci ma uwrażliwiać nas oraz edukować w kwestiach dbania o środowisko naturalne, zwracając uwagę na nasze codzienne przyzwyczajenia i ich konsekwencje w kontekście kryzysu klimatycznego. Gośćmi pierwszego podcastu zrealizowanego w ramach Audioriver Goes Green będą artyści dla których ekologia to nie tylko pusty, modny frazes – Vienio oraz Kwiat Jabłoni. Ten pierwszy jest współzałożycielem kultowej grupy Molesta Ewenement i opowie o pomyśle na „plastikową walutę” czy eko-rapach. Kwiat Jabłoni to natomiast uwielbiany muzyczny duet, prywatnie rodzeństwo – Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, którzy swój ostatni album Mogło być nic wydali w maksymalnie ekologiczny sposób. Zero plastikowych folii a zamiast nich papier z recyklingu. Dodatkowo, 1% dochodu ze sprzedaży płyty przekazywany jest na rzecz Otwartych Klatek.

Do tej pory w internetowym programie płockiego festiwalu rozmawiano chociażby o popandemicznej rzeczywistości, Areta Szpura zachęcała do segregacji śmieci, a Paulina Górska opowiadała o eko-aktywizmie. Zwiększania świadomości i mówienia o wpływie naszych działań na planetę nigdy zbyt wiele, dlatego w najbliższy poniedziałek odpalamy #audiorivergoesgreen!

Sprawdź też