Czytasz
Raperzy, celebryci, freakfighterzy… Juras krytykuje wszystkich naraz

Raperzy, celebryci, freakfighterzy… Juras krytykuje wszystkich naraz

Juras

Juras wyraził swoje oburzenie dotyczące jakości przemysłu rozrywkowego w singlu Showbiznes. Łatwiej powiedzieć, komu się nie oberwało.

Juras to postać, która ma sporo do powiedzenia o współczesnym świecie show-biznesu. Dwie jego główne profesje (raper oraz zawodnik sztuk walki) są aktualnie eksploatowane w amatorskim wydaniu.

Postanowił więc zabrać głos. W najnowszym numerze krytykuje stronę, w którą poszli współcześni artyści i popularne wśród młodzieży postacie. Zarzuca młodemu pokoleniu raperów brak jakiegokolwiek przekazu w tekstach i gloryfikację takich zachowań jak zażywanie narkotyków czy uprawianie pusty konsumpcjonizm. Wytyka również świeżym MC’s hipokryzję i kojarzenie swoich wizerunków z ulicą, podczas gdy nie mają nic wspólnego z tym światem. Za sprawą utworu wyraża głębokie oburzenie kondycją medialnego świata, w który zamieszani są również ludzie od mikrofonu.

Juras

Ponadto w drugiej zwrotce Juras uderza także w świat gal freakfightowych. W swoich wersach podkreśla pogardę dla taniej rozrywki i skupianiu mas wokół infantylnych wzorców. Krytykuje niski poziom tych wydarzeń oraz przepychanki uczestników na konferencjach.

Sprawdź też
North West Album

Co więcej, warto dodać, że autor jest wielokrotnym mistrzem Polski, wicemistrzem świata i zdobywcą Pucharu Świata w kickboxingu. Ma więc bardzo solidne pojęcie na temat sportów walki i w pełni zdaje sobie sprawę, co i w jaki sposób krytykuje. W refrenie możemy usłyszeć także, że Juras chciałby pójść na łatwiznę i wyjaśnić całą tę pato-freakfightową zgraję, po prostu pokonując ją w oktagonie. Ale jest to raczej jedynie figura retoryczna. Warto również dodać, że teledysk do Showbiznesu został stworzony z pomocą AI.

Czytajcie więcej o polskim rapie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone