Czytasz
Czy gwiazdor k-popu to zły człowiek w dobrym miejscu? RM z BTS wyda drugą solówkę

Czy gwiazdor k-popu to zły człowiek w dobrym miejscu? RM z BTS wyda drugą solówkę

RM BTS

24 maja RM, lider popularnego zespołu BTS, wyda solowy album. Oczekiwania wobec Right Place, Wrong Person są bardzo wysokie.

Wojsko wzywa, RM z BTS nagrywa

Członkowie zespołu BTS nie przestają tworzyć i wciąż pozostają w kontakcie z fanami za pomocą swojej muzyki. Jest to o tyle ciekawe, że artyści odbywają obowiązkową służbę wojskową w Korei Południowej i ponownie spotkają się w 2025 roku. Decyzja o wydaniu kolejnego solowego albumu przez RM-a to próba utrzymania mocnej więzi z fanami w czasie przerwy od koncertowania. W komunikacie prasowym podkreślono, że piosenkarz współtworzył teksty do wszystkich utworów na albumie, a samo wydawnictwo będzie eksplorować tematykę bycia obcym i czucia się nie na miejscu.

Nowy album będzie kontynuacją poprzedniego dzieła RM-a, Indigo, z grudnia 2022 roku. Krążek zawierał takie przeboje jak Wild Flower z udziałem Youjeen, Still Life z Andersonem .Paakiem i Yun z udziałem Erykah Badu. Wcześniej, bo w 2018, artysta wydał również siedmioutworowy minialbum.

ATEEZ rządzi k-popem. Tak uważają władze Record Store Day

Narastający konflikt

28 kwietnia południowokoreańskie media opublikowały oświadczenie HYBE, które stanowczo zaprzeczyło oskarżeniom o wykorzystanie albumu RM-a z BTS przeciwko zespołowi NewJeans. Czytamy w nim, że każda wytwórnia w ramach firmy-matki działa niezależnie w kwestii planowania premier albumów. Czasami może dochodzić do nakładających się dat z powodu nieuniknionych konfliktów harmonogramowych. W przypadku tego wydania decyzja została podjęta po konsultacji i z pełną zgodą CEO Min Hee Jin.

Ostatnio firma HYBE oraz jej spółka zależna ADOR znalazły się w centrum konfliktu, gdy macierzysta firma rozpoczęła audyt wobec CEO ADOR, Min Hee Jin. Wśród zarzutów pojawiły się oskarżenia dotyczące m.in. udostępniania poufnych danych finansowych osobom zewnętrznym, w tym nawet szamanowi. Dodatkowo HYBE zażądało rezygnacji Min Hee Jin ze stanowiska CEO. W trakcie konferencji Jin argumentowała, że HYBE zaniedbało działania promocyjne NewJeans oraz zainicjowało audyt w krytycznym momencie dla żeńskiej grupy, zbiegającym się z ich nadchodzącym powrotem.

Sprawdź też
Kylie Minogue Bebe Rexha

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone