Czytasz
ATEEZ rządzi k-popem. Tak uważają władze Record Store Day

ATEEZ rządzi k-popem. Tak uważają władze Record Store Day

ATEEZ

ATEEZ dołączy do obchodów Record Store Day 2024 dzięki nowemu osiągnięciu – tytułowi k-popowy artysty roku.

ATEEZ: droga do sukcesu

Record Store Day 2024 odbędzie się 20 kwietnia. Jest to największe na świecie jednodniowe wydarzenie muzyczne, które jednoczy wszystkich winylomaniaków. Nowa kategoria RSD, czyli k-popowy artysta roku, doczekała się swojego pierwszego zwycięzcy, czyli grupy ATEEZ. Aby uczcić ten szczególny tytuł, ikony k-popu ogłosiły wydanie ekskluzywnego winylu.

The World EP.Fin: Will (ver. X) ma zawierać dwa niepublikowane utwory. Będzie miał też unikalny design oraz kolekcjonerskie photocardy przedstawiających członków zespołu. Winyl będzie dostępny na stronie internetowej Record Store Day oraz w wybranych sklepach. Album zawiera 12 utworów, wśród których szczególnie wybijają się utwory MATZ, IT’s You, Youth i Everything. Natomiast singiel 미친 폼 (Crazy Form) eksperymentuje z gatunkami takimi jak dancehall i afrobeats, prezenując nowe wydanie grupy.

K-pop to istotna część przemysłu muzycznego. Ekscytujące jest móc wreszcie świętować z ATEEZ i ich oddanymi fanami podczas Record Store Day – powiedział współzałożyciel Record Store Day, Michael Kurtz.

Od czego zacząć słuchanie k-popu? Mamy dla was kilka podpowiedzi

K-popowe odkrycie

ATEEZ zadebiutował w 2018 roku jako ośmioosobowa grupa piosenkarzy i tancerzy. Ich nazwa, będąca skrótem od A TEEnager Z, odzwierciedla koncepcję eksploracji różnych aspektów życia nastolatków. Zespół stale ewoluuje, a liczba ich fanów, nazywanych ATINY, ciągle rośnie.

Sprawdź też

ATEEZ zdobyli uznanie już na wczesnym etapie kariery, wyruszając w światową trasę koncertową zaledwie cztery miesiące po debiucie. Ich albumy, począwszy od Treasure, przez Fever aż po The World, są nie tylko bestsellerami, ale także osobistymi opowieściami, które poruszają szeroką publiczność. Zespół ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, w tym nagrody w kategoriach Next Generation Act i Top Act. Ich ostatnia płyta, The World Ep.2: Outlaw, zadebiutowała na drugim miejscu na liście Billboard 200 Chart.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone