Czytasz
Rusza nowy serwis. Będzie płacić DJ-om i producentom za miksy

Rusza nowy serwis. Będzie płacić DJ-om i producentom za miksy

Nowy serwis

Czy DJ-e i producenci mają szansę na większe zarobki za tworzenie setów? Jeszcze jak. Z pomocą przychodzi nowy serwis wav.world.

Aslice uratuje producentów?

Podczas gdy Spotify chce płacić artystom mniej, w sieci powstają usługi, które dadzą im szansę na zarobek. Kojarzycie platformę Aslice? Została powołana do życia w 2022 roku z inicjatywy DVS1 (Zak Khutoretsky) i ma za zadanie dzielić przychody między DJ-ami grającymi swoje sety a artystami, których utwory zostały w nich wykorzystane. Inicjatywa opiera się na systemie darowizn, co w praktyce oznacza, że DJ-e mogą przekazać procent swojego wynagrodzenia producentom (sugerowana kwota obejmuje 5% przychodów za zagrany set). Wszystko po to, by wyrównać dysproporcję, jaka panuje na rynku, zwłaszcza muzyki elektronicznej.

Czemu piszemy o tym właśnie teraz? A dlatego, że serwis Aslice właśnie stał się częścią kolejnego dużego projektu. Cieszyć mogą się zwłaszcza DJ-e i producenci, bo jest kierowany właśnie do nich. Poznajcie wav.world, czyli platformę, gdzie możecie znaleźć miksy i wywiady i gdzie muzycy będą dostawać wynagrodzenie za swoją pracę.

Zamilska znów zabrała się za metal. Pomógł jej lider zespołu HOSTIA

Nowy serwis: sprawiedliwy podział zysków

Jakie jest główne założenie wav.world? Nowy projekt ma przede wszystkim wykorzystywać pobierane za subskrypcję opłaty członkowskie po to, aby płacić DJ-om za ich miksy. Ponadto użyje oprogramowania Aslice do płacenia producentom i oryginalnym autorom piosenek, których muzyka znalazła się w setach

Wierzymy, że miksy są wyjątkowym rodzajem ekspresji muzycznej – czytamy w oświadczeniu. Wymaga się jej za free, a następnie ewentualnie wymienia na promocję (…) Jeśli miks nie jest licencjonowany, to ani DJ, ani artyści, których muzyka jest odtwarzana, nie zarabiają.

Sprawdź też
Fabijański

Na razie miksy i artykuły znajdujące się na wav.world można odtwarzać i czytać za darmo. Brak opłat będzie obowiązywał jeszcze przez sześć miesięcy – wszystko po to, aby zbudować dużą i zaangażowaną społeczność. Później użytkownicy będą mogli przerzucić się na płatne członkostwo, aby dostać wyłączny dostęp do wywiadów z artystami, list utworów, promocji i innych benefitów. Oczywiście będą też mogli pozostać przy darmowej wersji, pozwalającej jedynie na streamowanie setów.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone