Czytasz
Sabrina Carpenter przygotowuje się do wydania płyty. Znamy tracklistę!

Sabrina Carpenter przygotowuje się do wydania płyty. Znamy tracklistę!

Sabrina Carpenter

Sabrina Carpenter opublikowała tracklistę płyty Short n’ Sweet. Znalazło się na niej 12 utworów.

Sabrina Carpenter jest doskonale znana światowi popkultury. Mimo stosunkowo młodego wieku Amerykanka może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem scenicznym. Już na początku poprzedniej dekady dostrzeżono ją w konkursach Valley’s Got Talent oraz The Next Miley Cyrus Project. Chwilę później trafiła pod strzechy Disneya, dzięki czemu zagrała w młodzieżowych serialach Jej Wysokość Zosia, Austin i Ally oraz Dziewczyna poznaje świat. Podobnie jak Demi Lovato, Ariana Grande czy wspomniana Cyrus, tak i ona nie chciała być kojarzona jedynie z nastoletnim aktorstwem. W 2015 roku wydała debiutancką płytę Eyes Wide Open. Ostatnią, czyli Emails I Can’t Send, zaprezentowała dwa lata temu.

Sabrina Carpenter: wielki sukces

Mimo sukcesów sprzedażowych i konsekwencji w działaniu trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że Sabrina Carpenter najlepsze ma jeszcze przed sobą. Wygląda na to, że ten moment właśnie nadchodzi. Na punkcie kwietniowej piosenki wokalistki, czyli balansującym między popem a disco Espresso, oszalało pół internetu. Singiel zadebiutował w pierwszej dziesiątce prestiżowego zestawienia Billboard Hot 100. Znakomicie wybrzmiał na debiutanckich występach artystki na Coachelli i w programie Saturday Night Live. Milionami wyświetleń doceniono także towarzyszący mu teledysk. Klip wyreżyserowany przez Dave’a Meyersa to emanacja beztroskich wakacji w stylu retro. Opalone ciała, oldschoolowe limuzyny i ciepłe światło słoneczne robią dobrą robotę.

Po entuzjastycznej recepcji Espresso Sabrina Carpenter poszła za ciosem i zapowiedziała nowy album. O jego nagrywaniu przebąkiwała już w marcu. – Zaczynam mieć wrażenie, że wyrastam z piosenek, które śpiewam podczas „The Eras Tour” [artystka otwierała część koncertów swojej koleżanki po fachu, Taylor Swift – red.]. To całkiem ekscytujące uczucie, bo oznacza, że następny rozdział jest tuż za rogiem – opowiadała w rozmowie z magazynem Cosmopolitan.

Sabrina Carpenter – Espresso

Sabrina Carpenter: kolejny sukces

Drugi oficjalny zwiastun krążka Short n’ Sweet to singiel Please Please Please. Już wiemy, że odbił się bardzo szerokim echem. Wyrazista, muśnięta retromanią produkcja Jacka Antonoffa, który ma na koncie współpracę m.in. ze wspomnianą Taylor Swift, Laną Del Rey oraz Lorde, łatwo wwierca się w głowę.

Adresatem premierowego singla wokalistki jest jej partner, względem którego żywi różne wątpliwości. Chęć, żeby wszystko skończyło się happy endem, jak w bajce, idzie w parze z wieloma oczekiwaniami. – Nie doprowadzaj mnie do łez, kiedy właśnie zrobiłam sobie taki ładny makijaż (…) Jeśli nie chcesz płakać przy mojej muzyce, nie każ mi cię nienawidzić – śpiewa. Przesłanie Carpenter jest o tyle wymowne, że w Please Please Please w roli chłopaka wcielił się Barry Keoghan, z którym rzeczywiście randkuje. Śledzącym kronikę towarzyską przypominamy: to aktor znany m.in. z Zabicia świętego jelenia, Saltburn oraz Duchów Inisherin.

Czy doczekamy się następcy One Direction? Simon Cowell, który wylansował boysband, głęboko w to wierzy!

Sabrina Carpenter – Please Please Please

Całe Short n’ Sweet ujrzy światło dzienne 23 sierpnia. Miejmy nadzieję, że premiera albumu skłoni artystkę do odwiedzin Europy. Sabrina Carpenter, w odróżnieniu od innych gwiazd Disneya, nie zagrała jeszcze w Polsce.

Być może nabierze ochoty na podróż poza Amerykę Północną dzięki odniesionemu właśnie sukcesowi. Wspomniany singiel Please Please Please trafił na sam szczyt zestawienia Billboard Hot 100. Poniżej znajdziecie tracklistę krążka!

Sabrina Carpenter: tracklista Short n’ Sweet

1. Taste

2. Please Please Please

3. Good Graces

4. Sharpest Tool

5. Coincidence

6. Bed Chem

Sprawdź też
Ed Sheeran

7. Espresso

8. Dumb & Poetic

9. Slim Pickins

10. Juno

11. Lie To Girls

12. Don’t Smile

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone