Czytasz
Akademia Pana Kleksa, ale to Irenka. Mamy kawałek sanah ze ścieżki dźwiękowej

Akademia Pana Kleksa, ale to Irenka. Mamy kawałek sanah ze ścieżki dźwiękowej

Akademia Pana Kleksa Sanah

sanah bierze czynny udział w powstawaniu remake’u adaptacji klasyka Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa. Poznaliśmy jej kawałek

sanah, ale to Akademia Pana Kleksa. W najbliższych miesiącach widzowie będą mieli okazję zobaczyć nową odsłonę klasycznego obrazu z 1983 roku. Ten kultowy film, będący adaptacją dzieła Jana Brzechwy i wyreżyserowany pierwotnie przez Krzysztofa Gradowskiego, świętuje 30-lecie premiery. Obie wersje filmowe są ze sobą silnie powiązane. Piotr Fronczewski, znany z roli Ambrożego Kleksa w oryginalnej wersji, powróci na ekran w roli Doktora Paj-Chi-Wo, podczas gdy główną postać Ambrożego Kleksa zagra Tomasz Kot. Szykuje się więc kino co najmniej nietuzinkowe.

Podczas koncertu na Stadionie Śląskim sanah dała przedpremierowy występ, prezentując swoją wersję kultowego utworu Zdzisławy Sośnickiej, czyli Pożegnanie z Bajką. Ten kawałek był częścią oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu z 1983 roku. Ostatnio na swoim profilu na Instagramie artystka pokazała zapowiedź, w której można usłyszeć nową aranżację tego utworu. Teraz poznaliśmy jej nowy utwór pt. Jestem Twoją Bajką.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy ani nie drugi raz, gdy piosenkarka adaptuje klasykę. Ma na swoim koncie m.in. wykony wierszy Wisławy Szymborskiej oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Artystka zaczyna się więc wręcz specjalizować w przywracaniu zapomnianych dzieł lirycznych do życia.

Przeczytajcie więcej o popie

Akademia Pana Kleksa 2023

W odświeżonej wersji Akademii placówka stanie się szkołą globalną, gdzie uczniowie z różnych zakątków świata będą zdobywać wiedzę. Film kręcono w wielu polskich miastach, ale ekipa odwiedziła też miejsca za granicą, od Norwegii po Bułgarię. Ambrożego Kleksa zagra Tomasz Kot, zaś postać Ady Niezgódki przedstawiła Antonina Litwiniak, która debiutuje na dużym ekranie.

Sprawdź też
SBM na TikToku

Scenariusz jest dziełem Krzysztofa Gurecznego, a za kamerą stanął Bartłomiej Cierlica. Produkcją filmu kierowali Maciej Kawulski i Tomasz Wardyn. Za całokształt produkcyjny odpowiada firma Open Mind Production, a współpracę w produkcji zapewnili między innymi: Grzegorz Pietraszewski, Planeta Jublama, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, IBRA, Błażej Hermanowicz, JAKE VISION, SANCRUZ oraz Platinium Towers Menagement z udziałem Flame Natalia Siwiec. Prawa dystrybucyjne w Polsce posiada NEXT FILM.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone