Czytasz
Nie chce się wierzyć, że to w Warszawie. Sauna Wisła to hit | OD NOWA

Nie chce się wierzyć, że to w Warszawie. Sauna Wisła to hit | OD NOWA

Wielbiciele i wielbicielki leniwego wypoczynku mogą dopisać do listy faworytów kolejną pozycję. Sauna Wisła to miejsce, które pozwala zapomnieć o rzeczywistości, a jednocześnie dba o nasze zdrowie. Win:win!

Już od paru dobrych lat mieszkańcy stolicy ochoczo kierują swoje kroki nad Wisłę. Dość wspomnieć choćby kultowe Schodki MATY, czy poźniejsze spontaniczne akcje artysty, w czasie których spotykał się z młodzieżą na tychże bulwarach. To jednak dopiero początek pozycji, budujących tradycję i legendę nadrzecznych atrakcji. BarKa z jej cyklem Lado w mieście czy liczne platformy, pełniące funkcje barów i kawiarni – wszystkie one sprawiają, że warszawiacy kochają Dzielnicę Wisła. Teraz zyskali do tego jeszcze jeden powód.

Tu sprawdzisz wszystkie teksty w cyklu OD NOWA, w którym przyglądamy się różnym odmianom nowości i świeżości

Sauna Wisła
Sauna Wisła, fot. materiały promocyjne

Pływająca Sauna Wisła znajduje się w Porcie Czerniakowskim. Podczas relaksu patrzymy nie na wypełnioną statkami rwącą rzekę, a jej spokojną, osłoniętą cyplem część. Z obiektu można korzystać od 6 rano do północy, załapią się więc i ranne ptaszki, i nocne marki. System umożliwia rezerwację wejściówki na cykl 1,5-godzinny. W tym czasie możemy korzystać zarówno z samej sauny, jak i podgrzewanych na podczerwień leżaków, tarasu, bani z zimną wodą i prysznica/łazienki. Pomieści się tu jednocześnie maksymalnie 8 osób. Możecie kupić albo pojedyncze wejście (45 zł), kilka biletów dla grupy zorganizowanej albo skorzystać z opcji na wyłączność (350 zł).

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wybrali się na saunę całą redakcją Going. MORE. Wyposażeni w ręczniki i klapki zameldowaliśmy się nad Wisłą o 9 rano w czwartek. Poranne słońce osładzało gorycz wczesnej pobudki. Przez wyznaczony dla nas czas na zmianę rozsiadaliśmy się na ławkach w pomieszczeniu nagrzanym do 97 (!) stopni albo wychodziliśmy na dwór, by szybko się schłodzić. Pamiętajcie, że w tak wysokiej temperaturze nie można przebywać dłużej niż 30 minut dziennie – optymalnie rozbite na 5-15 minutowe sesje. Koniecznie też uzupełniajcie płyny! Jeśli zapomnicie o swojej butelce, możecie dokupić ją także na miejscu (w ofercie m.in. woda, kawa, izotoniki).

Sauna Wisła

Sauna Wisła za darmo

Żeby było jeszcze piękniej, przewidziano także godziny bezpłatne. Za darmo nacieplicie się: w środę o 16:30, w czwartek o 6:00, 7:30 lub 16:30, w piątek o 6:00, 7:30 lub 15:00 oraz w sobotę i niedzielę o 7:30 i 9:00.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone