Czytasz
Jakieś pie*dolenie i inne. Oto najlepsze adnotacje na polskim Rap Genius

Jakieś pie*dolenie i inne. Oto najlepsze adnotacje na polskim Rap Genius

Adnotacje Rap Genius

Rap Genius i adnotacje w nim zebrane są jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, jaka ci się trafi. Pośród głębokich, wielopoziomowych rozkmin znajdziemy wiele kompletnie brain-deadowych głupotek, które często potrafią dostarczyć więcej rozrywki niż same teksty raperów.

Edukują, poszerzają horyzonty, a często po prostu bawią swoją bezpośredniością. Adnotacje na Genius.com są już fundamentem muzycznej popkultury. Nie tylko tej hip-hopowej, choć wciąż przede wszystkim właśnie Rap Genius jest najczęściej rozkminiany przez fanów na całym świecie. Jakie perełki dotyczące tekstów polskich raperów jesteśmy w stanie znaleźć? Oto pokaźna gromadka geniusowego shitpostingu.

Klasyk klasyków

Adnotacje Rap Genius
Adnotacje Rap Genius

Nie możemy zacząć inaczej, niż od najbardziej kultowej adnotacji ever. Ten wpis dotyczy oczywiście całej zwrotki autorstwa Gonix na trzeciej edycji Młodych Wilków. Co ciekawe, jest to prawdopodobnie najczęściej plusowana adnotacja w historii polskich tekstów.

Antyrządowy Ryszard

Adnotacje Rap Genius
Adnotacje Rap Genius

Jedyna adnotacja w tym zestawieniu dopisana przez samego autora tekstu. Czy musimy tutaj coś dodawać? Chyba niekoniecznie, co najwyżej podpisujemy się pod statementem Rycha rękami i nogami.

Pan poeta

Adnotacje Rap Genius
Adnotacje Rap Genius

Tutaj z kolei najświeższa perełka portalu Rap Genius. Jest to tak bezpośrednio głupie, że aż ciężko się nie uśmiechnąć. Animuszu dodaje też fraza zamoczyć gnoja – niby każdy wie, o co chodzi, ale nie za często słyszy się te słowa akurat w takiej konfiguracji.

Co robi techno? | Adnotacje Rap Genius

Adnotacje Rap Genius

Prawdopodobnie jedyna geniusowa adnotacja odnosząca się bezpośrednio do dźwięku, a nie wersu. DMT to ikoniczny numer, ba, można go uznać za jeden z najlepszych w karierze Żabsona. Szczególnie wyróżnia go szalony, elektroniczny bit, którego idealnym zwieńczeniem jest właśnie ten komentarz na RG.

Kosmiczne cumowanie

Adnotacje Rap Genius

Oki to duży chłopiec i jego hormony robią swoje. Czy jednak pisząc ten wers zdawał sobie sprawę z jego dwuznaczności? Ciężko powiedzieć, ale to już drugi wers autorstwa członka OIO dotyczący ejakulacji. Przypadek?

Ile rucha Anthony Joshua?

Adnotacje Rap Genius

Prosta teza i prosty wniosek. Chcielibyśmy, żeby był to ostatni wers w tym zestawieniu odnoszący się bezpośrednio do ruchania, jednakże…

Yblyblyblybly | Adnotacje Rap Genius

Gremium Liryki Polskiej zgodne. Nobla dla tego pana.

Sprawdź też
Daft Punk nieopublikowany album

Dualizm Wora

Adnotacje Rap Genius

Trzeba uznać za uroczy fakt, że użytkownik strzln pisząc swoją sugestię, oznaczył adnotację jako wybrakowaną. Fan Kazika nie mógł wyraźnie zdzierżyć, że w adnotacji nie został poruszony dualizm słowa wór.

Ege Szege

Adnotacje Rap Genius

Jak wygląda interpretacja dzieła lirycznego na maturze? Właśnie tak. Pan wieszcz był prawdopodobnie srogo nagrzany opium i wódą, pisząc swój limeryk, a biedne dzieciaki pod groźbą pały z Polaka po dziś dzień muszą pisać na ten temat takie wypracowania.

Skoro już przy temacie, to wpadajcie na moje konto na RG. Nie ma tam takich niebywałych perełek, jak te przytoczone tutaj, ale kilka ciekawszych adnotacji, między innymi takie zaakceptowane przez samego Taco Hemingwaya się znajdą!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O POLSKIM RAPIE TUTAJ

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone