Czytasz
Sezon na Ryby, sezon na emocje

Sezon na Ryby, sezon na emocje

Rozpoczęliśmy Pisces Season, co oznacza, że Słońce wkroczyło w Gwiazdozbiór Ryb. To czas, w którym zwiększa się nasza wrażliwość, stajemy się bardziej intuicyjni i otwarci na emocje.

I tak, jak w rybołówstwie funkcjonuje określenie sezonu ochronnego, który oznacza zakaz połowu, tak przez najbliższy miesiąc wszyscy będziemy bardziej delikatni.

Celebrując ten wyjątkowy czas, wybraliśmy koncerty, które oddają ducha tego wodnego znaku. Szukasz prezentu dla znajomej Ryby? Te propozycje mają szansę trafić w jej gust. Chcesz eksplorować świat emocji? Zapraszamy na poszukiwania.

Erika de Casier

W swoich bezpretensjonalnych piosenkach młoda Dunka opowiada o miłości, relacjach przyjacielskich, beztrosce. Jej wrażliwość i zmysłowość wyrasta z stylistyki muzycznej lat 90., brzmi jednak bardzo współcześnie i świeżo. Tęsknota za uczuciowością nawigującą z dala od banału to znak rozpoznawczy Ryb. Ścieżka dźwiękowa dla przeżywających nostalgię za teraźniejszością.

Boy Pablo

Muzyka oparta na paradoksach. Słodkie, momentami wręcz cukierkowe brzmienie jest tłem dla narracji o samotności, smutku i rozczarowaniu. Co wychodzi z tego połączenia? Rodzaj niepowtarzalnej, zaraźliwej wręcz pogodności, opartej o nadzieję na to, że chwile pełne szczęścia zastąpią wreszcie przepłakane noce. Dla wrażliwców, którzy w każdej sytuacji szukają dobra i piękna.


JFDR

Siedzieliście kiedyś w ciepłych skarpetkach na ganku przed domem, pozwalając pierwszym promieniom wiosennego słońca padać beztrosko na Wasze twarze? Subtelny kobiecy wokal i proste gitarowe aranżacje przywołują wspomnienia pełne ciepła. JFDR zdaje się być zadomowiona w delikatności, budując swoją muzyką poczucie bezpieczeństwa, niezbędne do zmierzenia się ze sferą uczuciową. W jej twórczości słychać bezkresną islandzką przestrzeń, ale – zamiast przytłaczać – staje się ona metaforą emocjonalnej otwartości. Dla tych, którym czasem ciężko z codziennością.

Sóley

Druga – obok JFDR – reprezentantka Islandii, która zjawi się na koncercie w Polsce. Z głosem brzmiącym jakby piła wyłącznie wodę z islandzkich wodospadów, Sóley pomaga odnajdywać magię w codziennym życiu. Romantyczne Ryby mogą spędzić długie wieczory przy jej subtelnych muzycznych kompozycjach i z pewnością dobrze poczują się słysząc materiał na żywo. Dla marzycieli i marzycielek.

czytaj dalej: Gdzie się podziały tamte chillwave’y? Wspominamy złote czasy gatunku

Before Ambientalny

Sprawdź też
Up To Date Festival 2020 Białystok pozdro techno ambient Bedoes MATA bilety

Ryby mają naturalny talent do wyszukiwania ukrytych znaczeń. Często uciekają w świat fantazji, by w nim oddawać się marzeniom. Żadna muzyka nie zostawia równie czystej przestrzeni na rozmyślania jak ambient, dlatego udział we wrocławskim wydarzeniu może stać się tłem do głębokich duchowych przeżyć. Dla tych, którym nie wystarcza rzeczywistość.

Tom Rosenthal

Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, czasem dobrze jest trochę popłakać. Tom Rosenthal zabiera słuchaczy w podróż wypełnioną delikatnością. Jego niezwykły głos, wywołujący skojarzenia z klasykami tradycji singer-songwriterskiej, takimi jak Nick Drake, Elliott Smith czy Jack Johnson, prowadzi słuchaczy przez krajobrazy, utkane z tęsknot i wspomnień. Nerwowe Ryby będą mogły znaleźć ukojenie w utworach, które stworzą im przestrzeń wypełnioną empatią. Dla stęsknionych za szczerością i prostotą.

Targi RYBOMANIA

Jeśli zmylił Cię tytuł artykułu i jesteś pasjonatem wędkarstwa.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone