Czytasz
„Shrek 5” będzie mieć mocną obsadę. Co jeszcze wiemy o filmie?

„Shrek 5” będzie mieć mocną obsadę. Co jeszcze wiemy o filmie?

Shrek 5

O tym powrocie mówiło się od dawna. Studio DreamWorks Animation oficjalnie potwierdziło, że nadchodzi Shrek 5!

Nowa część, klasyczna obsada

W najpopularniejszych seriach filmowych największą robotę robią aktorzy, którzy kreują ikoniczne postacie, często stające się istotnym elementem popkultury. Wszelkie zmiany w obsadzie nie spotykają się z pozytywnymi opiniami. Na szczęście twórcy filmu Shrek 5 nie zamierzają popełniać tego błędu. W najnowszej części bagiennej opowieści ponownie zobaczymy Mike’a Myersa w roli głównego bohatera, Eddiego Murphy’ego odpowiedzialnego za postać osła oraz Cameron Diaz, czyli odtwórczynię roli Fiony. Jedynym aktorem, który nie potwierdził jeszcze swojego powrotu, jest Antonio Banderas, czyli bajkowy Kot w butach.

Według zapowiedzi kontynuację szalonych przygód Shreka i jego roztrzepanego przyjaciela będziemy mogli zobaczyć 1 lipca 2026 roku. Co spotka ulubionych bohaterów? Tego jeszcze nie ujawniono, ale poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko.

Żyjcie niczym Shrek. Bagno filmowego ogra do wynajęcia na Airbnb

Shrek 5: szykuje się kolejny przebój

O skali popularności Shreka nie trzeba zbyt wiele mówić. Wystarczy wspomnieć, że w 2002 roku produkcję nagrodzono Oscarem w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy. Ponadto uwielbiana przez wszystkich bajka doczekała się nie tylko kolejnych części, lecz również spin-offów opowiadających o życiu Kota w butach, które również nie przeszły bez echa.

Do tej pory pierwsza część zarobiła na całym świecie film 484,5 miliona dolarów, plasując się na czwartym miejscu światowego box office’u. Warto dodać, że oprócz kolejnej odsłony opowieści o zielonym ogrze twórcy planują również spin-off o Ośle.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone