Czytasz
Pomysł na sierpień? Kino VR na warszawskiej Woli

Pomysł na sierpień? Kino VR na warszawskiej Woli

Przez cały sierpień w Wolskim Centrum Kultury obejrzycie specjalne pokazy VR. Wirtualne kino to szansa na wysłuchanie koncertów muzyki niezależnej lub spacer po Kole śladami wspomnień mieszkańców.

Kino VR to efekt współpracy WCK z artystą wizualnym Mateuszem Kowalczykiem. Seanse odbywają się w każdą środę w godz. 16:00, 17:00 lub 18:00. Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem 609018424 lub mailowo. Na miejscu czekają wygodne fotele i specjalne gogle. W okularach można obejrzeć następujące nagrania wideo:

Chryste Panie

Koncert zespołu Chryste Panie zarejestrowany w ramach cyklu Fala Dźwięku. Występują: Michał Małota – saksofon, Aleksander Żurowski – syntezator, Michał Stawarz – baraban i Wojtek Kurek – perkusja. Jak mówią o sobie: to muzyka rytualna, sakralna, świecka, łącząca to co na górze, z tym co na dole. Nie jest to rytuał przejścia, nie ma przestrzeni liminalnej, jest rytuał. Czy uda się poczuć tę energię poprzez język nowych technologii? Przekonacie się w środy na Woli.

Blokowisko

Koncert zespołu Blokowisko zarejestrowany w ramach cyklu Fala Dźwięku. Występują: Maciej Jurga, Cezary Zieliński i Kacper Zieliński. Jeśli macie słabość do post-punkowego brzmienia lat 80. – to może być propozycja dla Was. Chłopaki uzupełniają muzykę elementami coldwave, dub, post-industrial, post-rock czy synthpop, tworząc autorskie dźwiękowe mieszanki.

Spacer peryskopowy

kino VR na Obozowej
Koło, Warszawa, fot. wikimedia

Selekcja krótkometrażowych nagrań video, zarejestrowanych w różnych rejonach Koła na warszawskiej Woli. Spacery peryskopowe to wyjątkowa szansa na wsłuchanie się we wspomnienia mieszkańców i mieszkanek dzielnicy. Filmy zostały zrealizowane jako część rezydencji artystycznej Mateusza Kowalczyka w Laboratorium Osiedla Społecznego, działającego przy Wolskim Centrum Kultury.

Sprawdź też

Szaman Polski

W ramach współpracy z WCK odbył się też performatywny koncert projektu Szaman Polski, który Mateusz Kowalczyk realizuje od 2018 roku. To połączenie elementów sztuki współczesnej i aktywizmu, konfrontujące widzów z pytaniami o kwestie polityczne i społeczne. Wydarzenie odbyło się na zaproszenie Fali Dźwięku z gościnnym udziałem perkusisty Filipa Madejskiego.

 kino vr na obozowej warszawa wola
Kino VR na Obozowej, mat. promocyjne

Więcej newsów z miasta

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone