Czytasz
Skrój FEST pod siebie. Profil słuchacza: EPIC headlinerzy [PRZEWODNIK]

Skrój FEST pod siebie. Profil słuchacza: EPIC headlinerzy [PRZEWODNIK]

FEST Festival jest jak morze, z którego możesz wyłowić, co tylko zechcesz. Dlatego tworzymy specjalną serię przewodników po lineupie. Dziś coś dla tych, którzy szukają epickich wrażeń i hitów największych headlinerów.

Scooter

Rozmawiamy o największych headlinerach? Nie można nie wspomnieć o Scooterze. Kultowy zespół przez dekady oswajał mainstreamowych słuchaczy z elektroniką. Hity jak One czy How Much Is The Fish to ponadczasowe imprezowe bangery, które rokrocznie porywają zebranych do parkietowych pląsów na domówkach. Usłyszeć te perełki na potężnym festiwalowym nagłośnieniu? Bezcenne.

Jungle

Bez ich muzyki stacje radiowe nie miałyby jak puszczać funku. Pamiętacie kultowy rant Trzaskowskiego? To właśnie twórczości zespołu Jungle zabrakło w Palomie prezydentowi Warszawy. Na temat groovu wiedzą wszystko, potrafią wykuć refreny, które zamieszkują w głowach słuchaczy bez płacenia czynszu. Jeśli lubicie się poruszać i dać ponieść tanecznej furii, nie możecie przegapić występu Jungle. Szlagiery takie jak Keep Moving czy Casio rozruszają cały Chorzów.

Stromae

FEST headlinerzy

Polacy kojarzą zapewne Stromae z jego nieśmiertelnym Alors On Danse, który od lat wyrywa na parkiet nawet tych najbardziej zmulonych. Euro-dancowy, dyskotekowy styl to jednak tylko jedno z wielu wcieleń belgijskiego artysty. Wiemy to już od premiery wydanego w 2013 Racine carrée. To właśnie na tym albumie mogliśmy usłyszeć chociażby rapowane Humain à l’eau, popowe Papaoutai i poruszające, bardzo solidnie wyśpiewane Formidable. Stromae znany jest z niepowtarzalnych występów, do których skrupulatnie się przygotowuje. Jest nie tylko świetnym wokalistą, ale też wybitnym performerem. Nie wierzycie? Przekonacie się o tym sami na FEŚCIE.

Sprawdź recenzję najnowszego albumu Stromae

The Chainsmokers

Połowa radiowych hitów należy do The Chainsmokers. Przesada? Zupełnie nie. Duet producentów znalazł sposób na to, by wkradać się na playlisty ludzi na całym świecie. Do ich największych szlagierów należy zaliczyć Closer, Don’t Let Me Down, Something Just Like This czy Hope. Między 2020 a 2022 roku Chainsmokers zwolnili na chwilę obroty, by skupić się na pracy nad swoim nowym albumem. Na początku tego roku światło dzienne ujrzał ich najnowszy singiel High. Zapowiadany album ukazał się natomiast na początku czerwca. To już czwarte pełnoprawne wydawnictwo duetu. Podczas FEST Festival z pewnością usłyszymy ich największe hity.

Sprawdź też
Bedoes festiwal

Nothing But Thieves

FEST headlinerzy

Pięcioosobowy zespół z UK tworzy alternatywny rock z elementami popu. Wykreowane przez nich brzmienie jest na tyle urzekające, że w twórczości Nothing But Thieves zakochał się choćby Dave Grohl czy zespół Muse. Frontmanem grupy jest Conor Mason, którego niebywałe zdolności wokalne dosłownie zwalają z nóg. Revival indie trwa w najlepsze i udowadnia, że publika tęskni za wpadającymi w ucho gitarami w akompaniamencie chwytliwego wokalu.

Sprawdź pozostałe przewodniki po lineupie FEST Festivalu

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone