Czytasz
Quebo i Taco strzelają gole, a Kękę strzela wersami do marki Kia

Quebo i Taco strzelają gole, a Kękę strzela wersami do marki Kia

Quebo Kękę Kia

Co w rapie piszczy, co w rapie gra. W skrócie: trochę Quebo, trochę tamtego. Zapraszamy na Raprzegląd!

Diss Kękę to pierwszy pełnoprawny, jakościowy diss od 3 lat

Quebo Kękę Kia

Tak jak pisaliśmy w newsie sprzed paru dni, Kękiemu puściły nerwy i wypuścił diss na markę samochodową. Biorąc pod uwagę skrajną nudę, jaką od paru lat odznacza się polski hip-hob bitewny, jest to najciekawszy beef w ostatnim czasie. Dwuznaczność, z jaką Kę zbudował cały utwór i ubrał swoją relację z samochodem w romantyczny, nieszczęśliwy związek, to najciekawsza formuła narracyjna stworzona na potrzebę dissu od bardzo dawna, i nie jest to żadne wyolbrzymienie.

quebo kękę kia
Quebo Kękę Kia

Wciąż czekamy na odpowiedź koncernu. Teoretycznie sprawa jest już zamknięta – Kia przeprosiła i póki co auto Kękiego sprawuje się w porządku. Co nie zmienia faktu, że wygenerował spory kryzys wizerunkowy w firmie. Nieoficjalnie mówi się, że Kękę nie ma już wstępu do Korei Południowej, a prezes Kia do Radomia.

Quebo zagrał mecz charytatywny z prezydentem Ciechanowa [and everyone liked that]

27 lipca na miejskim stadionie w Ciechanowie odbył się bardzo wyjątkowy mecz towarzyski. Prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński, wyzwał najpopularniejszego artystę pochodzącego z tego miasta do pojedynku na murawie. W drużynie Quebo znaleźli się między innymi Taco Hemingwaya, KrzyKrzysztofa czy DJ Moyes. Cały stadion zapełnił się w 100%, a fani spragnieni tego widowiska gromadzili się również poza trybunami, wokół obiektu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny Quebo, a gole strzelali między innymi sam kapitan i Taco.

Relacja z IG KrzyKrzysztofa

Poza hajsem zebranym z biletów na to wydarzenie, podczas samego meczu, każdy miał masę okazji, żeby wesprzeć inicjatywę. Pieniądze były zbierane na operację małego Oliwiera, który potrzebuje drogiej operacji [link do zbiórki tutaj]. Jeszcze przed samym meczem bracia Taconafide zaproponowali, że wrzucają 10 tysięcy złotych do stawki, a drużyna, która przegra, musi podwoić kwotę i wpłacić ją na zbiórkę. Prezydent Ciechanowa przystał na tę propozycję.

Ponadto podczas przerwy oraz po meczu odbyło się wiele licytacji. Można było nabyć między innymi piłkę, płyty i masę fantów z podpisami Quebo i Taco. Za zawrotną kwotę ponad 5 tysięcy poszła też konsola DJ Moyesa, na której grał koncerty z Quebo przez wiele lat. Pojawiła się również możliwość wykupienia strzelenia Kubie karnego. Taka przyjemność została wylicytowana za okrągłego kafla. Było też mnóstwo okazji do zrobienia sobie pamiątkowej foty z raperami, dzieciaki oblegały ich tłumnie, a panowie nie mieli nic przeciwko (co jest stosunkowo rzadkim zjawiskiem odkąd uzyskali ogromną popularność). Podsumowując, na murawie stadionu miejskiego w Ciechanowie wydarzyło się dużo dobrego. Z całą pewnością można stwierdzić, że hip-hop tego dnia wygrał.

quebo kękę kia
Uśmiechnięty Quebo rzadkim dobrem narodowym. Zdjęcie via. Lil Konon

Bedoes i The Game to kumple

W nocy z soboty na niedzielę Bedoes ku zaskoczeniu fanów stał się kanałem komunikacyjnym na linii The Game – fani The Game’a w Polsce. Amerykański raper dał znać Bediemu, że ma problemu z paszportem i stara się dotrzeć do Polski na koncert tak czy inaczej. Prawdopodobnie postanowił poinformować o tym polskich słuchaczy w ten sposób, bo post na Insta Bediego dotarłby do większej liczby polskich odbiorców, niż jego własny. Ciężko określić, czy był to jednorazowy kontakt tej dwójki, czy Borys utrzymuje jakąś bardziej zaawansowaną relację z legendą amerykańskiego hip-hopu.

Tak czy inaczej, jak zauważyło wiele osób, Bedoes informujący o nieobecności The Game’a brzmi jak błąd naszej symulacji albo jakiś fake news. Czy ktoś sterujący naszym uniwersum tam na górze coś spitolił – ciężko stwierdzić, ale jest to ewidentnie niecodzienne zjawisko.

Lody od Quebo

Tak, to już drugi news skupiony wokół postaci Quebonafide w tym przeglądzie. Po podbiciu Lidlów i Żabek, marka należąca do Quebo, Miss Ti, pojawiła się w Biedronkach. Do tej pory Que zapewniał nam napoje na bazie herbatki. Tym razem otrzymaliśmy nieco mniej znajomy polskim konsumentom produkt. Mochi o smaku mango, czyli lodowy sorbet obtoczony w delikatnym cieście ryżowym, to odpowiedź Quebo na letnie upały. Może nieco zatrważać cena, bowiem za opakowanie z sześcioma małymi sorbetami musimy zapłacić aż 19.99zł. Czy warto wydać tyle kasy na lody? Musicie przekonać się sami.

Sprawdź też
Bedoes

quebo kękę kia
To nie jest reklama! W rapie wydarza się ostatnio tak mało, że premiera lodów od Quebo to najciekawsza premiera ubiegłego tygodnia.

Więcej Quebo, raprzegląd wytrzyma

Chyba nie wspominaliśmy jeszcze w tym tekście o mało znanej postaci jaką jest Q u e b o n a f i d e. Trzeba przyznać, że Que pod względem występów na żywo rozhulał się na dobre. Poza swoją nieoficjalną trasą Jakub on Stage Tour i oficjalnych koncertach na festiwalach, chętnie pojawia się też gościnnie u innych artystów. Jakiś czas temu odwiedził swoją partnerkę życiową, Natalię Szroeder, podczas jej występu na Openerze. Dopiero co pojawił się również na Audioriver, rapując na scenie obok Sevdalizy. Niespodziankę zwiastował wspólny tweet artystów.

quebo kękę kia
Quebo Kękę Kia

Quebo wystąpił nawijając swoją zwrotkę z utworu ŁAJZA z jego ostatniego albumu pod podkład Sevdalizy. Ten performens raczej nie zwiastuje szerszej współpracy, choć z Quebo nigdy nic nie wiadomo. Tak czy inaczej, jak wiemy, Quebonafide zawiesił na razie działalność wydawniczą i co jakiś czas publikuje jedynie gotowe utwory z płyty, której nie zamierza wydać. Udział w koncercie Sevdalizy był raczej jedynie koleżeńskim aktem i wyrazem sympatii do irańskiej artystki.

POLSKI RAP NON STOP W GOING. MORE

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone