Czytasz
Jeden Sławek Jaskułke wiosny nie czyni, ale jego Sextet już tak

Jeden Sławek Jaskułke wiosny nie czyni, ale jego Sextet już tak

Sławek Jaskułke to pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, poruszający się w przestrzeni muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Razem ze swoim Sextetem zachwycą publiczność Białołęckiego Ośrodka Kultury już 22 kwietnia.

Sławek Jaskułke od wielu lat pracuje nad uzyskaniem unikalnego brzmienia swojej muzyki. Artysta w swoich pracach kompozytorskich wychodzi daleko poza utarte standardy i ramy gatunkowe, niejednokrotnie stosując rozwiązania nowatorskie w zakresie komponowania muzyki, sposobów rejestracji dźwięku czy wreszcie doboru artystów, których zaprasza do swoich projektów.

Jego albumy przyjmowane są niezwykle entuzjastycznie, wzbudzają zachwyt nie tylko publiczności, ale również środowiska muzycznego i opiniotwórczego zarówno w Polsce jak i Japonii. W 2016 roku Sławek Jaskułke stworzył swój autorki Sextet, z którym nagrał album Komeda Recomposed, okrzyknięty jednym z najodważniejszych autorskich odniesień do twórczości Krzysztofa Trzcińskiego. Do projektu zaprosił wybitnych przedstawicieli polskiego jazzu: Piotra Chęckiego i Michała Ciesielskiego na saksofonach, Emila Miszka na trąbce oraz Romana Ślefarskiego na bębnach i Piotra Kułakowskiego na kontrabasie.

Od tamtej pory Sextet Sławka Jaskułke koncertował w Estonii, Europie Zachodniej czy Japonii, a także na scenach polskich, m.in. NOSPR Katowice, Festiwal Jazz Jantar Gdańsk, Festiwal Królewskie Arkady Sztuki Warszawa, Festiwal Krzysztofa Komedy Warszawa. Ich występy to gwarancja wydarzenia muzycznego na najwyższym poziomie.

Sławek Jaskułke
Sławek Jaskułke, fot. materiały promocyjne BOK

Z dzieckiem na koncert? Tak, ale!

Najmłodszym pociechom niekoniecznie przypadnie do gustu wysublimowany jazz. Nadal jednak możecie zabrać je do Białołęckiego Ośrodka Kultury. W ramach projektu WYCHODZĘ Z RODZICAMI, organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat w czasie koncertu. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1.

Sprawdź też
ukraińska artystka

Więcej informacji o wydarzeniu

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone