Czytasz
Słoń i Otwarte Klatki połączyli siły. Razem walczą o godne życie kurczaków

Słoń i Otwarte Klatki połączyli siły. Razem walczą o godne życie kurczaków

Słoń Otwarte Klatki

Organizacja Otwarte Klatki przedstawiła spot, w którym Słoń z uśmiechem na ustach mówi o etycznych metodach pozyskiwania mięsa. Po chwili jednak ton narracji radykalnie się zmienia. Raper przyznaje, że wszystko, co powiedział, to kłamstwo, a warunki kurczaków hodowlanych są w opłakanym stanie.

W filmie stworzonym przez Otwarte Klatki raper Wojciech Zawadzki, szerzej znany jako Słoń, mówi o przemysłowej hodowli zwierząt. Jego pełne ironii słowa przekazują, jak zwierzęta są traktowane, czyli z troską i jak żyją w odpowiednich warunkach. Całość jednak niesie ze sobą odwrotne przesłanie. Wszystko przeplatane jest drastycznymi scenami z hodowli drobiu w Polsce, żeby spotęgować wrażenie, które ma wywrzeć cały film. Artysta kończy swój występ zaczepnym mrugnięciem, śmiejąc się ironicznie.

Mimo iż Słoń w prezentowanym materiale opowiada o kurczakach w sposób prześmiewczy, zachowując typowy dla niego czarny humor, to poruszony problem jest niezwykle poważny. W klipie obserwujemy ptaki uwięzione w zamkniętych przestrzeniach, pozbawione dostępu do światła dziennego oraz świeżego powietrza, egzystujące wśród swoich ekskrementów. Szczególnie poruszający może być dla widzów obraz kurczaków o patologicznie zniekształconych nogach, nadmiernie wyhodowanych i wycieńczonych. Obraz kontrastuje z troskliwą opieką, o której z ironią wspomina raper.

Kwestie praw zwierząt w mediach są często traktowane po macoszemu. Nie przywiązujemy do tego znacznej uwagi, pomimo że tak naprawdę zdecydowana większość społeczeństwa korzysta na co dzień z produktów pochodzenia zwierzęcego. Empatia wobec istot żywych jest, a przynajmniej powinna być, podstawą humanizmu. Doceniam i wspieram całym sercem pracę Otwartych Klatek, współpraca wyszła bardzo naturalnie i mam nadzieję, że dokładając swoje trzy grosze w tym temacie będę mógł jakoś wspomóc całe przedsięwzięcie 

Sprawdź też
Guzior tracklista

Komentuje całą inicjatywę raper

Co więcej, to nie pierwsza sytuacja, w której Słoń wspiera Otwarte Klatki. Na przykład w swoim mocnym singlu do Wojny Totalnej umieścił puszkę na datki, którą oznaczono nazwą organizacji.

Czytajcie więcej o inicjatywach związanych z ekologią i przyrodą tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone