Czytasz
W poniedziałek praca, w niedzielę techno. Smolna Sunday pogodzi te rzeczy

W poniedziałek praca, w niedzielę techno. Smolna Sunday pogodzi te rzeczy

Popularny warszawski klub rusza z nowym cyklem imprez, które rozpoczynają się jeszcze za dnia. Zainauguruje go czołowy gracz francuskiej elektroniki, Shlømo.

Do techno najczęściej tańczy się w nocy. Spora część miejscówek otwiera się dopiero po 23:00, zamykając się właściwie dopiero nad ranem. Headlinerzy przejmują konsolety wtedy, gdy z zajezdni ruszają pierwsze tramwaje. Takie zasady od dawna rządziły sceną klubową. W końcu ciemność buduje atmosferę, a gdy gasną światła, można bez reszty oddać się zabawie. I potem nie żałować niczego, co się zrobiło – lub żałować tego mniej.

Doświadczenie z rzędu luźniejszych

Nie każdy potrafi jednak wytrzymać tyle godzin bez snu. Nocka w plecy potrafi rozstroić zegary biologiczne nawet bardziej wprawionych w bojach graczy. W końcu mamy wokół siebie wielu rannych ptaszków, którzy potrafią od kilku godzin być na nogach, kiedy inni jeszcze smacznie śpią. To do nich adresowane są coraz popularniejsze imprezy odbywające się w ciągu dnia. – Mówiąc wprost, można stwierdzić, że stoją w kontraście do tradycyjnych nocnych melanży. (…) Pozwalają na odnalezienie swojej przestrzeni, relaks i, ogólnie rzecz biorąc, luźniejsze doświadczenie mówił w reportażu magazynu Mixmag Paul Byrne, bloger i producent ukrywający się pod pseudonimem Apiento.

SobeRave to pomysł na imprezy bez grama alkoholu. Na trzeźwo można się równie dobrze bawić!

Techno z rana jak śmietana

Daytime parties stopniowo docierają także do Polski. Festiwale adresowane do miłośników muzyki klubowej uwzględniają w swoich programach dzienne sceny. Dużym zainteresowaniem cieszył się niegdyś cykl Technoranek, który rozpoczynał się nawet o 7:00 rano. Chwila zapomnienia w rave’ie, szybka kawa w biegu i można było zmykać do pracy, zwłaszcza że wydarzenia odbywały się w dni robocze. Przy warszawskim Lunaparku ostatnio ruszyła zaś kolejna edycja Splotu Słonecznego. – Pamiętajcie, że nie ma dwóch takich samych zachodów słońca – zachęcają do cotygodniowej zabawy na świeżym powietrzu organizatorzy. Bramki otwierają o 16:00, wszystko kończy się w okolicach północy.

Wielu warszawiakom trudno wyobrazić sobie niedzielny odpoczynek bez Splotu Słonecznego

Naładować baterie na nowy tydzień

Teraz do stawki dołącza kultowa w wielu kręgach Smolna. Piątkowe i sobotnie noce z techno najwyższej próby rozpoczynają się tam długo po zmroku. W niedziele będzie inaczej, a to wszystko za sprawą ruszającego właśnie cyklu Smolna Sunday. Rozpoczęcie imprez będzie miało miejsce jeszcze za dnia, kiedy grać zacznie patio. Headliner zawsze będzie zaczynał przed północą – informują włodarze miejscówki. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą intensywnie zwieńczyć weekend, ale następnego dnia muszą iść do pracy. Atrakcyjne są też same ceny wejściówek. Gdy zachowamy zdobytą w piątek lub sobotę pieczątkę, za wstęp zapłacimy jedynie 20 złotych.

Smolna Sunday startuje z wysokiego C. Już w niedzielę 14 maja Warszawę odwiedzi czołowy gracz francuskiej elektroniki, Shlømo. Shaun Baron-Carvais, bo tak naprawdę nazywa się artysta, nie bierze jeńców na parkiecie. Gra mocno, szybko i intensywnie. W przeszłości wraz z Hadone tworzył duet Viper Diva, regularnie występował na cyklu imprez Possession. Jest też rezydentem poznańskiej Tamy. Poza techno wpadającym w EBM i rave chętnie zagląda w IDM-owe i ambientowe rejony. Dzięki temu jego selekcja – choć stale gwarantująca dużą liczbę BPM-ów na minutę – pozostaje eklektyczna. Za konsoletami tym razem będą mu towarzyszyć The Pck i BRAVO GRL. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na Facebooku.

Sprawdź też
Nelly Furtado Taylor Swift

Rozgrzewka przed niedzielą? Takie rzeczy tylko dzięki Boiler Roomowi

Co poza Smolna Sunday? Jeszcze więcej nocnych wrażeń

Przy okazji warto przypomnieć, co jeszcze w najbliższym czasie szykuje dla swoich gości Smolna. Zanim ruszycie na plenerowe imprezy, możecie tam zobaczyć m.in. Jana Vercauterena (13.05.), Olivera Huntemanna (27.05.), SPFDJ (02.06.), Cassie Raptor (17.06.) i Héctora Oaksa (24.06.). W sierpniu warszawski klub zawiaduje zaś jednym z Kręgów Tanecznych na chorzowskim FEST Festivalu. Wystąpią tam wówczas choćby Ben Klock, Erol Alkan, HI-LO, Len Faki oraz Sam Paganini.

SPFDJ wystąpi na Smolnej już 2 czerwca

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone