Czytasz
Snoop Dogg i Ice Cube nawinęli na bicie polskiego producenta! Ale jest problem…

Snoop Dogg i Ice Cube nawinęli na bicie polskiego producenta! Ale jest problem…

Chris Carson Snoop Dogg

Wstajesz jak co rano i okazuje się, że jesteś odpowiedzialny za utwór, w którym nawinęli Snoop Dogg i Ice Cube. Taki poranek przeżył Chris Carson, ale raczej nie miał się z czego cieszyć.

Chris Carson, Ice Cube i Snoop Dogg w jednym utworze? Choć brzmi to niecodziennie, to tak się stało. Do kooperacji doszło już prawie dwa lata temu, ale dopiero się o tym dowiedzieliśmy. Historia o polskim producencie współpracującym z amerykańskimi legendami bynajmniej nie kończy się na jednym zaskoczeniu.

Nic nie ma za darmo. Jak Snoop Dogg znalazł się w kawałku Polaka?

Polskie bity podbijają świat

Polscy twórcy muzyki zyskują na popularności w międzynarodowych projektach. W ostatnim czasie doszło do współpracy Hvlla z Meek Millem. Ponadto ciekawe kooperacje zaliczyli Dummybeatz z Polo G, Wxrrior z Fivio Foreignem oraz Wavytheproducer z Lil Mabu.

Nie możemy także zapomnieć o niedawnym udziale SHDOW-a i Hubiego na projekcie YE z Ty Dolla $ignem. Jak jednak widać, nie tylko początkujący producenci mają okazję do współpracy z zagranicznymi gwiazdami.

Czy Chris Carson został okradziony?

Chris Carson, znany choćby z albumu Made in Heaven z Paluchem i klasyków z Quebonafide takimi jak Hype czy Ciuchy, kobiety, ujawnił, że jego produkcja znalazła się na materiale amerykańskich rapowych legend. Wygląda na to, że autor padł ofiarą kradzieży bitu.

Chris Carson i Snoop Dogg

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 i Too $hort na moim bicie? Wczoraj się dowiedziałem zupełnie przypadkowo, że to się stało jakiś czas temu – ogłosił na Facebooku. Carson wspomniał o utworze Activated z 2022 roku, do którego stworzył podkład. Niestety oficjalny producent nie poinformował go o wykorzystaniu jego muzyki. Polak dodał, że kilka lat temu udostępnił bit w ramach construction kitu. – Producent utworu kompletnie niczego nie zmienił – podkreślił, zapowiadając działania mające na celu wyjaśnienie kwestii praw autorskich.

Sprawdź też
DJ Khaled

Polscy słuchacze są rozsierdzeni

Reakcja polskiej publiczności była natychmiastowa – na YT pojawiły się komentarze domagające się wyjaśnień i właściwego oznaczenia udziału Carsona w utworze. Producent jednak zaapelował do fanów, aby nie eskalowali sytuacji: Niech ludzie aż tak tam nie wjeżdżają, bo nie ma takiej potrzeby. Ja chcę to po ludzku załatwić.

Carson wspomniał także, że w bieżącym roku ukaże się jego album nagrany wspólnie ze Słoniem. Podkreślił, że cały czas jest zajęty pracą nad różnymi projektami w spokoju i ciszy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone