Czytasz
Teraz koncert w cenie! Sokół i Pono jadą razem w Polskę

Teraz koncert w cenie! Sokół i Pono jadą razem w Polskę

Sokół i Pono

Sokół i Pono nie działają już razem na rynku wydawniczym, ale dali się namówić na cztery festiwalowe występy. Wiemy, gdzie pojawią się cenieni raperzy.

Dobrze uczczony jubileusz

Mimo że o historii polskiego rapu pisze się artykuły i nagrywa podcasty, nie wszyscy muszą wiedzieć, jak historia TPWC wpłynęła na dzieje polskiego rapu. Grupa, którą tworzyli Sokół i Pono, stała się jednym z budulców legendarnego ZIP Składu, więc mamy to już pokrótce wyjaśnione. Idąc dalej – przez lata warszawiacy nie tworzyli regularnie pod tym szyldem, ale w końcu postanowili bardziej skonkretyzować swoje wspólne ruchy. I zadziała się kolejna ważna rzecz w naszych rymach i bitach.

Podejrzewamy, że nawet najmłodsze odbiorczynie i najmłodsi odbiorcy gatunku kojarzą bardzo nośny, budzący kontrowersje singiel W aucie. Ukazał się on na pierwszym krążku zespołu, czyli Teraz pieniądz w cenie z 2007. Potem poszło z górki – w przeciągu kolejnych dwóch lat pojawiły się albumy Ty przecież wiesz co i To prawdziwa wolność człowieka. Ostatecznie działalność została zawieszona w 2010 i raczej niewiele osób spodziewało się jakichkolwiek nowości.

Sokół i Pono

Kiedyś trzy, teraz trzy

Zaczynamy od koncertów – napisał na swoim fanpage’u Sokół, zaznaczając, że on i Pono szykują na ten rok więcej jubileuszowych aktywności. Nie wiemy jeszcze, co się wydarzy (reedycje, merch?), za to poznaliśmy już miejsca, w których pojawią się panowie. Trzeba przyznać, że w ich przypadku sprawdza się hasło: jak się bawić, to na całego.

Sprawdź też

Pierwszy występ dadzą w rodzinnym mieście, a dokładniej na festiwalu Co Jest Grane, który odbędzie się 16 i 17 czerwca w parku na terenie Ośrodka Wawelska. To jedyny koncert poza ściśle rapowym line-upem. Następny przystanek to bowiem Lech Polish Hip-Hop Festival w Płocku, trwający od 6 do 8 lipca. Kolejny gig przewidziano w Kołobrzegu, na Sun Festivalu, czyli w dniach 28-30 lipca. Do puli wpadł również występ na Olsztyn Green Festivalu (11.08.-13.08.). Wszystkie te wydarzenia znajdziecie w naszej ofercie – musicie tylko kliknąć w tekście w nazwy poszczególnych przedsięwzięć!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone