Czytasz
Zamknięcie Hotelu, liczne single. Co działo się w długi weekend w polskim rapie?

Zamknięcie Hotelu, liczne single. Co działo się w długi weekend w polskim rapie?

Hotel Maffija

Hotel Maffija 3 przeszedł do historii, ale to nie wszystko. Polska scena rapowa uraczyła nas większą liczbą ciekawych wydawnictw.

Hotel Maffija już za nami

Nie zmienia się zwycięskiego składu? Może i tak, ale raczej w sporcie. Trzeci Hotel Maffija udowodnił, że odświeżenie line-upu ma sens, a uderzenie raz a dobrze raczej da pozytywne rezultaty.

Historia trzeciej odsłony rozpoczęła się 1 czerwca i potrwała do 11. dnia wspomnianego miesiąca. W długoweekendowym rzucie doczekaliśmy się nawałnicy singli, które zostaną na dłużej ze słuchaczami. Najpierw 8 czerwca usłyszeliśmy Prawdziwy trap, w którym znalazł się m.in. Mata, potem poszło z górki. Czarną Perłę zaszczycili reprezentanci GUGU w postaci Szpaka, 27.FUCKDEMONSA i Chivasa, Patrick Swayze dostał choćby gościnkę Bambi, Wioskę ukrytą we mgle nawiedził Sokół, a Pieniądze i sława nie mogły obyć się bez Sobla. Wypuszczone kawałki z krążka znajdziecie w tym miejscu.

Kobiety górą

Na świeżo po premierach można stwierdzić, że jedną z większych wygranych Hotelu była Bambi, ale to niejedyna raperka, która dała o sobie znać w ostatnich dniach. Oddajmy jej jednak najpierw to, co jej się należy – wraz z Łatwogang stworzyła wakacyjny hit, który powinien nieść się viralem po naszym kraju. Jego tytuł to po prostu Letniak.

Nie próżnowała także Young Leosia, szefowa Baila Ella. Stworzyła bowiem numer z Meggie, polsko-niemiecką, wschodzącą gwiazdą naszej gry, którą promuje Def Jam Recordings Poland. Ich SHOOT przesłuchacie tutaj. Kolejny raz przedstawiła się odbiorcom też Inee, która zaprosiła do współpracy Opała, czego wynikiem jest track Odłamki zgaszonych gwiazd.

Wywiad z Inee przeczytajcie tutaj!

Pokazać się

Luźniejszy czasowo dla fanów rapu moment próbowali wykorzystać również ci, którzy albo zniknęli nieco z radarów, albo dopiero walczą o uwagę. Drugi przypadek dotyczy Młodego Olisadebe, najnowszego nabytku Asfalt Records, który pokazał światu drillowy numer Hustle. W QueQuality doszło do wydania innego stylistycznego singla, a mianowicie Mitsuki Szymiego Szymsa i OsaKi, Na jeszcze innym biegunie znaleźli się dawni asfaltowicze, czyli członkowie Lordofonu, bo zaprezentowali cały album o tytule Passé.

Promocji nadchodzącego materiału nie odpuszcza Abel, niegdyś związany z Wielkim Joł Tedego. Miłośnikom stylu, formy i treści rekomendujemy sprawdzenie jego Backboya. Dla tych, którzy cierpią przez złamane, już czeka zaś ex-sbmowiec Moli z utworem Schemat, do którego zaprosił VNM-a.

Sprawdź też
Dziarma

Wciąż na wznoszącej

Największa premiera tygodnia? Wiele osób powie, że tak i będzie miało na to poważne argumenty. Szpaku i Kubi Producent ujawnili kolejny singiel ze wspólnego krążka. Jak brzmi Kraina Lodu w ich wykonaniu? Przekonacie się, gdy klikniecie tutaj. Jeśli jednak nie możecie doczekać się posłuchania czegoś większego, to z pomocą przychodzi Diho z albumem Morda nie szklanka. Memiczne linijki gwarantowane.

Co do memiczności – swoje robi wciąż Włodar, tym razem za sprawą wydania kawałka Dzień Kota. Poważniej podeszli do wydawki Trill Pem i donGURALesko w swoim SQQURWIELU, a już zupełnie z tęgą miną słucha się Welcome To Poland Intruza, w którym członek Step Records atakuje Tedego. Wolimy nie przesądzać, czy trudno będzie przebić taki zalew nowości, bo rap uwielbia nas zaskakiwać.

Hotel Maffija pojawi się na SBM FFestivalu. Bilety znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone