Czytasz
Stephan Bodzin w Katowicach – wizjoner techno zagra w P23

Stephan Bodzin w Katowicach – wizjoner techno zagra w P23

W P23 zagra DJ, producent i wydawca z Niemiec Stephan Bodzin. Wykształcony klasycznie muzyk, na scenie już od ponad 15 lat, wystąpi w katowickim klubie 17 maja.

Stephan Bodzin wielu znany jest przede wszystkim jako przedstawiciel nurtu techno. Tworząc lekko mroczne, lecz nadal bardzo melodyjne utwory szybko zyskał światowe uznanie. Jego hity takie jak chociażby “Marathon  Man” czy “Caligula” to zdecydowane i jednocześnie taneczne kawałki, które mimo 15-letniego stażu nie straciły nic ze swojej świeżości. Niewiele osób wie, że zanim Bodzin zajął się elektroniką komponował muzykę do przedstawień teatralnych. Urodzonego w Bremen artystę wkrótce zafascynowały klubowe brzmienia, co doprowadziło do rozpoczęcia współpracy z paroma znaczącymi labelami, m.in. z Get Physical czy Giant Wheel.

Stephan Bodzin swoją przygodę z techno rozpoczął stosunkowo późno, bo w wieku 36 lat. Jako doświadczony, akademicko wykształcony muzyk szybko jednak zaaklimatyzował się w nowym środowisku. Zamieniając prestiżowe teatry na berlińskie kluby wypracował unikalny styl spod znaku tech-house. Współpracując z Oliverem Huntemannem czy Markiem Romboy’em angażował się w tworzenie kolektywnych projektów artystycznych – w tym Electrochemie, w którego utworach, oprócz ciepłych, głębokich dźwięków, odnajdziemy dużo wokalu. Sety Bodzina to z kolei doskonale przemyślane, narracyjne kompozycje pełne melodii i rytmu. Kolejny z nich będziecie mieli okazję usłyszeć już w tym tygodniu w P23.

Bilety na geniusza muzycznego storytellingu znajdziecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone