Czytasz
Jak zostać osobą influencerską? Te studia wszystko wam powiedzą

Jak zostać osobą influencerską? Te studia wszystko wam powiedzą

Studia dla influencerów

Chcecie zostać gwiazdami sieci? Lećcie do Irlandii! Na jednym z uniwersytetów otworzą się studia dla influencerów. W programie m.in. zajęcia z tego, jak nie zostać scancellowanym.

Influencerzy rosną w siłę

Robert Lewandowski, Wersow i Anna Lewandowska – to o nich w ubiegłym roku mówiono najczęściej w Polsce. Chętnie też śledzono poczynania Friza, Lili Janowskiej, Dody i Julii Żugaj. Za granicą furorę robią natomiast MrBeast, Khaby Lame i Addison Rae. Rola influencerów z roku na rok rośnie, co tylko potwierdzają miliony obserwujących w mediach społecznościowych. Ich posty generują ogromne zasięgi, co przekłada się na niezłe możliwości zarobku. Najlepsi dostają nawet kilkadziesiąt bądź kilkaset tysięcy za wpis.

A co w przyszłości? Ma być jeszcze lepiej. Raport platformy REACHaBLOGGER na 2023 rok pokazał, że reklamodawcy – chociaż niepokoją się trwającą na Ukrainie wojną – mają zamiar wydawać coraz więcej pieniędzy na współpracę z gwiazdami. Kogo najprawdopodobniej wybiorą? Ich zainteresowaniem cieszą się głównie twórcy w kategorii Uroda, natomiast platformą, na jaką w zdecydowanej większości stawiają, jest Instagram (ale po piętach depcze mu TikTok).

Wiele osób, zwłaszcza dzieci, zastanawia się więc pewnie – skoro jest to tak opłacalne, to jak takim influencerem zostać? Podczas gdy sieć wypluwa kolejne samouczki, z konkretną propozycją przychodzi uniwersytet w Irlandii, który już niebawem otworzy… studia dla influencerów.

Studia dla influencerów czekają

Na pomysł studiów influencerskich wpadł Instytut technologii w Carlow. Pierwsi studenci tego kierunku zawitają w progi uniwersytetu w 2024 roku, ale zapisy rozpoczną się już w listopadzie. Co będzie czekać na tych, którzy pozytywnie przejdą rekrutację? Według programu mają oni nabyć wszechstronne umiejętności pozwalające im zaistnienie w społecznościówkach.

Sprawdź też
tiktok zarabianie

Studenci nauczą się m.in. jak edytować filmiki, obsługiwać programy do obróbki audio czy też ciekawie pisać. Nie zabraknie również zajęć z zarządzania kryzysowego, które pokażą, jak zachowywać się w nieprzyjemnych sytuacjach. W ramach projektu na zaliczenie przedmiotu uczniowie będą musieli napisać cały plan postępowania w przypadku kryzysu, a także stworzyć odpowiednie oświadczenie prasowe oraz urządzić symulację konferencji prasowej.

Według Dr O’Leary, będącą jedną z wykładowczyń na uniwersytecie, studia mają przygotować absolwentów do tego, jak utrzymać przy sobie zaangażowaną publiczność i jak współpracować z biznesem, aby odnosić z tego korzyści. – Ktoś, kto gwiazdorzy, tworząc treści samodzielnie we własnym domu, może nie mieć żadnego zrozumienia całej tej części branży, w której istnieją umowy, agencje i biznes – powiedziała. – To obszar, który ma określony zestaw umiejętności. Opiera się on na specyficznych kompetencjach w zakresie mediów, PR i marketingu, ale jest to również nowy obszar sam w sobie – dodała. Co sądzicie?

Bilety na najlepsze wydarzenia znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone