Czytasz
Studio Ghibli znów dostarcza. Odtwórzcie przepisy ze słynnego filmu!

Studio Ghibli znów dostarcza. Odtwórzcie przepisy ze słynnego filmu!

Studio Ghibli

Produkcje, za które odpowiada Studio Ghibli, słyną nie tylko z niesamowitych ilustracji czy pełnej emocji fabuły, ale również z ciekawych potraw. Teraz każdy fan Podniebnego zamku będzie mógł odtworzyć najpopularniejsze przepisy kulinarne.

Kulinarny świat bajek

Jeśli podczas seansu Laputy – podniebnego zamku marzyliście, żeby spróbować którejś ze smakowitych potraw, to właśnie pojawiła się taka możliwość. Wszystko za sprawą książki kucharskiej pod tytułem Ghibli’s Dining Table, w której główną rolę odegrają przepisy zaczerpnięte z Podniebnego zamku.

Każdy fan animacji będzie mógł samodzielnie przygotować kultowe jajko smażone na chlebie czy gulasz widziany na statku powietrznym Tiger Moth. Oprócz tego widzowie będą mogli wypróbować również grillowanych szaszłyków, sangrii czy bursztynowego cukru. Książka kucharska będzie zawierać 64 strony wypełnione ikonicznymi przepisami.

Lektura będąca zbiorem przepisów z Podniebnego zamku ukaże się już w sierpniu, a jej cena będzie oscylować w okolicach 10 dolarów. Należy wspomnieć, że nadchodząca książka będzie kontynuacją kulinarnej serii, w ramach której ukazały się już dwa inne tytuły zawierające przepisy z popularnych filmów wyprodukowanych przez Studio Ghibli.

Pierwsza z nich została wydana w 2021 roku i ilustrowała receptury widziane w filmie Skorek i czarownica. Rok później w ramach rozwinięcia serii opublikowano zbiór przepisów z animacji Mój sąsiad Totoro. Wydawnictwo stale decyduje się na powiększenie zbioru kulinarnych książek, co może oznaczać, że nie brakuje chętnych na odtwarzanie bajkowych przepisów.

Sprawdź też

Siła tradycji

Film pod tytułem Laputa – podniebny zamek ukazał się w 1986 roku, a jego twórcą jest Hayao Miyazaki. Była to pierwsza produkcja japońskiego Studia Ghibli. Według wielu osób ta animacja jest największym dziełem w dotychczasowym dorobku reżysera Miyazakiego.

Podniebny zamek to nie tylko perfekcyjne ilustracje czy wciągająca historia, ale też jedzenie, które jest nieodłączną częścią filmów. Oglądając produkcje, można poznać najbardziej tradycyjne składniki kuchni japońskiej, które pojawiają się w poszczególnych potrawach. Podczas obserwacji bohaterów, którzy bardzo często spożywają lub przygotowują jakieś posiłki, można chcieć poznać smak japońskich smakołyków. Jak już wiecie – można to zrobić.

Bilety na najlepsze koncerty znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone