Czytasz
Świadome gastro, trap i alternatywa czy klubowy underground – podsumowujemy cykl Bilet Wsparcia Live

Świadome gastro, trap i alternatywa czy klubowy underground – podsumowujemy cykl Bilet Wsparcia Live

Bilet Wsparcia Live podsumowanie cykl live online streaming bilety

Kilka dni temu odbyła się ostatnia rozmowa w ramach naszego cyklu Bilet Wsparcia Live. Podsumowujemy serię, a jeśli jeszcze nie oglądaliście wywiadów – zachęcamy do nadrobienia zaległości!

Zaczynaliśmy od Instagrama, skończyliśmy na Facebooku. W ramach naszych wywiadów live wspierających akcję Bilet Wsparcia porozmawialiśmy z agencjami Winiary Bookings, Big Idea, Sold Out Agencja, Distorted Agency, klubami Surowiec/Tunel, Luzztro, Jasna 1 i FOMO, klubokawiarniami No Problem – Bracka 20 i Klub SPATiF, a także z Teatrem WARSawy.

Weź udział w akcji Bilet Wsparcia i kup cegiełki dla swoich ulubionych organizatorów, artystów czy klubów!

Do końca maja możecie jeszcze wpłacać cegiełki w ramach akcji Bilet Wsparcia, które zasilą konto inicjatyw, klubów, agencji czy artystów będących w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, a co za nią idzie – zamknięciem placówek kulturalnych, odwołaniem wielu wydarzeń i koncertów oraz zawieszeniu dotychczasowego życia społecznego. Wierzymy, że razem przetrwamy ten kryzys i wyjdziemy z niego silniejsi. Poniżej możecie wrócić do wybranych wywiadów live, a przy okazji rzucić hajsem na ulubionych organizatorów!

Wyczekiwane koncerty

O tym, jak pandemia koronawirusa dotknęła organizatorów wydarzeń porozmawialiśmy z liczącymi się w branży agencjami. Od alternatywy, muzyki niezależnej czy trapu (Paweł Trzciński z Distorted Agency, Sławek Ostruszka i Paulina Lubowiecka reprezentujący Big Idea i Clout Festival), poprzez ciężkie brzmienia i gwiazdy muzyki metalowej (Winiary Bookings i współwłaściciel Tomasz Masłowski), aż po jedną z najbardziej liczących się agencji w polskiej rap grze (Magda Dubrawska z Sold Out Agencja).

Jak poradzili sobie z początkiem lockdownu, jakie działania podjęli w jego trakcie, czy próbowali przenieść swoją działalność do internetu, jak zapatrują się na najbliższą przyszłość – te wszystkie pytania, jak i wiele innych zadaliśmy naszym rozmówcom. Co tu dużo mówić, kilka godzin solidnej treściowo gadki i ważnych spostrzeżeń!

Wytęskniony teatr

Adam Sajnuk, dyrektor Teatru WARSawy również wziął udział w Bilecie Wsparcia Live i było to spotkanie wyjątkowe, bo jedyne o branży teatralnej, głównie z sektora prywatnego. Z Sajnukiem porozmawialiśmy m.in. o kondycji współczesnych teatrów, o możliwym powrocie do „normalności”, o tym, jak różnią się spektakle online od tych przeżywanych na żywo. Całą naszą rozmowę możecie odtworzyć poniżej, zachęcamy do obejrzenia do samego końca, bo czeka tam na Was miła niespodzianka!

Klubokawiarnie w onlajnie

Trochę gastronomia, trochę kultura, trochę muzyka – we wszystkich miejscówkach, z którymi pogadaliśmy podczas naszych lajwów życie kulturalne toczy się na wielu frontach. Od wernisaży i spotkań autorskich, poprzez koncerty artystów grających najróżniejsze odłamy muzyki, aż po didżejskie imprezy, czy wreszcie warsztaty z produkcji muzycznej.

Maciej Szczurek z No Problem opowiedział nam o tym, jak ważne jest budowanie społeczności i wzajemny szacunek, odpowiedzialny za Klub SPATiF Bartek Pazura przybliżył nam serię koncertów współorganizowanych z Mazdą, a chłopaki Łukasz Lorenc i Kuba Walczak z wrocławskiego Surowca (i Tunelu) powspominali imprezowe czasy i również zachęcali do jednoczenia się.

Co na to klubowy underground?

Last but not least – klubowa scena niezależna, czyli chluba polskiej muzyki i rozrywki za jednym zamachem. Kacper Ponichtera, który zajmuje się PR-em klubów Luzztro i Jasna 1 podkreślał, jak dużą rolę odgrywają one w promocji polskich didżejek i didżejów i nawiązywał również do kreowania społeczności wokół tych miejsc. Jędrzej Dondziło aka Dtekk opowiadał z kolei o białostockiej scenie i fenomenalnym klubie FOMO (oraz o festiwalu Up To Date) nieustannie motywował, zachęcał do pozytywnego myślenia i solidarnego łączenia się w słusznej sprawie. Takie nastawienie, to my rozumiemy!

Sprawdź też
Lunapark, źródło: Facebook Lunaparku

Większość z wywiadów, które przeprowadziliśmy możecie obejrzeć za pośrednictwem naszego Facebook’owego fanpage’a lub kanału na YouTube. Wspierajcie ulubionych organizatorów, kluby, inicjatywy czy agencje w tych trudnych czasach i pamiętajcie, że nasza akcja Bilet Wsparcia trwa tylko do końca maja!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone