Czytasz
Wspieramy polskich projektantów – ruszają Świąteczne Targi WZORY online

Wspieramy polskich projektantów – ruszają Świąteczne Targi WZORY online

Świąteczne Targi WZORY, mat. promocyjne

Nie masz jeszcze pomysłu na prezent? Nie lubisz zakupów w tłocznych centrach handlowych? Szukasz czegoś oryginalnego a przy okazji chcesz wesprzeć polskich twórców? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś “tak”, Świąteczne Targi WZORY online są dla Ciebie! Wirtualny kiermasz rusza od 1 grudnia.

Targi WZORY co roku odbywały się w przestrzeniach Domu Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej w Warszawie. Trzy piętra okazałego budynku z początku XX wieku zapełniały stoiska projektantów i projektantek, prezentujących jedyne w swoim rodzaju przedmioty. Mogliśmy znaleźć tam zarówno geometryczną ceramikę w stylu minimalistycznym, jak i kolorowe, inspirowane folklorem dodatki. Wielbiciele nietuzinkowej biżuterii mieli w czym przebierać, a zwolennicy świadomego designu mogli sprawdzić najnowsze produkty spod znaku zero-waste.

Na targach WZORY będziecie mogli zakupić plakaty z botanicznymi wzorami, źródło: Facebook WZORÓW

Świąteczny prezentownik od polskich rzemieślników

W tym roku nie odwiedzimy co prawda perły modernizmu w samym centrum Warszawy, ale za to będziemy mogli poszperać na wirtualnych stoiskach pełnych nietuzinkowych prezentów. Od 1 do 10 grudnia odbędzie się online’owa odsłona Świątecznych Targów WZORY. To doskonała okazja, by kupić upominki dla najbliższych lub samemu skorzystać z bogatej oferty targów. Szczególnie w okresie pandemii, gdy tak często przebywamy w domach, warto zadbać o naszą przestrzeń. Trochę urozmaicenia każdemu się przyda! A organizatorzy targów zapewniają, że oprócz znanych marek do współpracy zaproszono też wiele zupełnie nowych brandów.

W tym roku w targach weźmie bowiem udział aż 130 wystawców! Na specjalnej platformie będziecie mogli zakupić, kosmetyki, ceramikę, biżuterię, dodatki, tekstylia i wiele więcej – a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Coś dla fanów ekologicznego designu, źródło: Facebook WZORÓW

Targi WZORY to nie tylko okazja do sprawienia sobie i innym wyjątkowych prezentów – to też okazja do wsparcia rodzimego rynku. Dla lokalnych, małych biznesów ostatni czas może okazać się tzw. “być albo nie być”. Pandemia uderzyła w wiele sektorów – od eventowego, przez gastronomię, na niewielkich, lokalnych markach kończąc. Polscy rzemieślnicy potrzebują wsparcia, do którego idealną okazją są nadchodzące WZORY.

Targi wspierają również zwierzaki. W tym roku zorganizowano specjalną akcję charytatywną na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie – cały dochód ze sprzedaży akcesoriów marki Szydełex, założycielki, czyli Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak przeznaczą na rzecz potrzebujących zwierząt. 

Na targach będziemy mogli zakupić m.in. produkty od Ātmā. All is well, mat. promocyjne

Nie tylko targi

Nie zapominajmy o stale rozrastającym się programie wydarzeń towarzyszących. W tym roku, dzięki formule online, będą w nich mogli uczestniczyć również ci, którzy nie mieli możliwości przyjechać na edycję stacjonarną. Na Instagramie i Facebooku inicjatywy odbędą się m.in. warsztaty, na których dowiemy się jak odświeżyć stare meble, przygotujemy wspólnie ozdoby świąteczne, poznamy tajniki sztuki makramy i zrobimy własną czapkę. Dowiemy się też, jak nie marnować jedzenia, na czym polega automasaż twarzy i czym są tak naprawdę kosmetyki naturalne, które możemy również wykonać w domu.

Sprawdź też
kets4eki

Nie zabraknie również ciekawych dyskusji i spotkań, w tym m.in. z Bogną Świątkowską – prezeską zarządu fundacji Bęc Zmiana, czy założycielką marki Pan Jurek, Magdą Jurek, która opowie nam o projektowaniu… końca.

Więcej dowiecie się na stonie WZORÓW.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone