Czytasz
Szpaku wydał EP-kę i wdał się w beef z White Widow. A to nie wszystko

Szpaku wydał EP-kę i wdał się w beef z White Widow. A to nie wszystko

Szpaku White Widow

Ubiegły weekend niewątpliwie należał do Simby. Szpaku wydał EP-kę w ramach prezentu dla fanów i zagrał specjalny koncert w Katowicach. W pierwszym z nowych utworów lider GUGU zaatakował Maciasa z White Widow. Ten prędko odpowiedział na zaczepkę dissem, na który z kolei zdążył już odpowiedzieć Szpaku. Dzieje się!

Szpaku vs White Widow stało się faktem, więc jesteśmy świadkami pierwszego od dawna tak rezonującego beefu w polskim rapie. Cerber EP, bo tak brzmi tytuł nowego krążka rapera, zawiera cztery utwory, a w pierwszym z nich padły strzały w stronę Maciasa z WW.

Szpaku zarzucił mu, że wrzucił na Instagrama story oczerniające go, które potem szybko usunął. Sytuację nazwał także niepotrzebnymi podchodami. Co więcej, Macias w niespełna sześć godzin po premierze EP-ki opublikował odpowiedź.

Szpaku i White Widow

Duża część środowiska rapowego jednakże nie przyjęła dissu zbyt pozytywnie. Słuchacze zarzucili Maciasowi na przykład problemy z dykcją i niezrozumiałość poszczególnych wersów. Trzeba zaznaczyć, że członek White Widow narzucił sobie bardzo wysokie tempo nawijania. Szpaku odniósł się najpierw do sprawy w poście na Instagramie.

Ps2. @yungmaciasww weź dwa głębokie wdechy, usuń z internetu to co nagrałeś i udam, że nigdy tego nie słyszałem. Masz w prezencie drugą szansę – nie zmarnuj jej proszę tylko wykorzystaj póki nie wróciłem do domu z koncertu finałowego na ponad 4k ludzi 

Skomentował Szpaku

To jednak nie było ostatnie słowo w tym konflikcie ze strony Szpaka. Po zagraniu koncertu raper czym prędzej udał się do studia, żeby nagrać odpowiedź, gdyż, czego można było się spodziewać, Macias nie usunął z internetu swojego dissu. Tak oto docieramy w tej historii do dzisiejszej nocy, podczas której na kanale GUGU wylądował utwór o wdzięcznym tytule Válasz a diss-re, co po węgiersku znaczy Odpowiedź na diss.

Sprawdź też
Najdłuższy proces

Węgierski tytuł to wyraźny przytyk i nawiązanie do żartów, które zrodziły się od razu po publikacji dissa Maciasa. Słuchacze żartobiliwie stwierdzili, że łodzianin rapuje w swoim utworze po węgiersku, dlatego tak ciężko cokolwiek zrozumieć.

Czytajcie więcej o nowościach z polskiego rapu tutaj!

Szpaku nie odpuszcza

To jednak nie koniec tej historii. Podczas oczekiwania na odpowiedź od White Widow (która nie nastąpiła do teraz) Szpaku postanowił nagrać kolejny diss. Tym razem zatytułował go jako Podsumowanie i wytoczył wobec WW kolejne zarzuty. Ponadto wspomniał dwóch innych uczestników tego całego zamieszania – Aleshena i swojego fana, FifsoNa, który również zdissował grupę, o czym napisaliśmy tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone