Czytasz
Szpaku vs WIXAPOL, weeaboo music i dużo ognia do grilla – bangery na majówkę

Szpaku vs WIXAPOL, weeaboo music i dużo ognia do grilla – bangery na majówkę

szpaku vs WIXAPOLMaj, oh my… Czy istnieje bardziej polski miesiąc niż ten, który za każdym jechanym razem zaczyna się od TRZECH DNI WOLNEGO? No nie sądzimy. Z tej okazji całą redakcją MORE przygotowaliśmy dla Was plejkę, która z każdego majówkowego grilla zrobi imbę POTĘŻNĄ jak 3. urodziny Oli Kordas.Yarn Init – So High [Clear Memory]

Byczq, na majóweczke to się trzea wyluzować, odpocząć, a nie fakturki liczyć i inne takie takie. Do wyluzowania na pewno przyda się fajna nutka, a taką jest właśnie So High wyprodukowana przez Yarn Init. Wydawnictwo ukazało się w małej wytwórni, pochodzącej z Lipska Clear Memory i jest to bangerek, który jest dobry nie tylko do wspomnianej czilery, ale też z pewnością ruszy Cię do tańca.

Zapętlona gitarka na mocnym delayu i reverbie, do tego lekko agresywny bassline z syntezatora brzmiącego blisko do legendarnego Korga MS-20, klasyczny break’owy bicik i nawijka przywołująca na myśl ghetto. Czy muszę pisać więcej? Po prostu posłuchaj tego, byczq!
[DL]


DJ Central & Erika Casier – DRIVE (DJ Sports Club Mix)


Zanim Erika Casier dorobiła się “de” w ksywce i wypuściła swój solowy debiut, miała okazje użyczać swojego głosu pod garage’owe petardy. DJ Sports i DJ Central to stali współpracownicy Eriki, którzy pomogli jej wyprodukować wspomniany debiut pt. Essentials. W Drive jej pocięte wokale osładzają pędzący i pełen chwytliwych breaków traczek. To z jednej strony totalna czillera, a z drugiej pompujący energię szlagier, który dostarcza wystarczającą dawkę adrenaliny potrzebną do powstrzymania bakłażana od przypalenia na grillu. Czyli że w sam raz na majówkę.
[PW]


Brent Faiyaz feat. Tyler, The Creator Gravity”

To teraz coś na złapanie oddechu. Gravity to jeden z ostatnich singli Faiyaz’a, będący efektem niespodziewanej współpracy z Tylerem i znanym z produkcji “Worst Behavior” Djem Dahim. Mimo dość refleksyjnego tekstu, poświęconego trudom utrzymania relacji na odległość, utwór przesiąknięty jest laidbackowym vibem, idealnym pod majówkowy chill. Bez wątpienia to zasługa znanego z The Internet Steve’a Lacy’ego. Muzyk maczał palce przy produkcji piosenki, która przesiąknięta jest jego charakterystycznym gitarowym groove’em i hipnotyzującą linią basową. 

Gravity to kolejny dowodu na to, że Brent Faiyaz jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców współczesnego R&B i wschodzącą gwiazdą gatunku, którą zdecydowanie warto obserwować w tym roku.
[KP]Kikuo – あなぐらぐらし

Czymże byłaby majówka bez Hatsune Miku xD? Kikuo to słynny w fandomie producent. Posłuchajcie “あなぐらぐらし” (Anagura-gurashi / Hole-Dwelling) z szóstego albumu, który łączy elektronikę i akustyczne instrumenty w oszalały, wpadający w ucho traczek, opowiadający „ustami” vocaloidów o miłości, tęsknocie i… zamknięciu. Czyż to nie idealne podsumowanie kończącej się pandemii?

Dla tych, co japońskiego ni w ząb nie znaju, utwór idealny do pląsania podczas majówkowych wycieczek (wśród zażenowanych znajomych, wyzywających Cię od weeaboo) lub tańczenia wokół zalewanego deszczem majówkowego grilla. Kiełbasa, tanie piwo z Biedry i Hatsune Miku. Najlepiej!
[MS]


MC Boing – Boing Beat


W lutym tego roku ukazała się płyta, która wyjątkowo mocno wywołuje tęsknotę za ciasnymi, klubowymi przestrzeniami i wielogodzinnym tańcem z tłumem zgrzanych ludzi. Mowa o tym, co zaserwował nam na Harlecore Danny L Harle, szczególnie w kawałku z MC Boing, Boing Beat.

Co w nim takiego wyjątkowego? No na przykład to, jaką mieszankę emocji i doznań gwarantuje. Radość i ekscytacja mieszają się z nostalgią, a czasem nawet niepokojem wywołanym pytaniem “czy jeszcze kiedyś publicznie poskaczę do takich nutek?” Ponadto sprawdza się idealnie zarówno na rowerek, spacer po pobliskim parku, jak i srogą popijawę w (póki co wąskim) gronie znajomych. Ma jednak wielki mankament – jest za krótki ;–)
[IK]


Sprawdź też
Tennessee AI
O Danny’m pisał też na naszych łamach w swoim “felietonie” WIXAPOL – a skoro o nich mowa, to…

WIXAPOL X SZPAKU X VND – MOI LUDZIE TANCZOM Z TRUMNOM (MIKOUAJ REJW TU BYL)

Od kilku dni na ich social mediach coś się kroiło… Czarno-żółte barwy, charakterystyczne dla tego rave’owego kolektywu, zaczęły wypierać grafiki oparte na czerni i różu.

Dziś okazało się, że róż dotyczy artysty, który najczęściej nosi kominiarkę właśnie w tym kolorze. Zatem, po Hewrze i po Macie, WIXAPOLACY wzięli się za Szpaka i jego #HOT16CHALLENGE2. Z jakim efektem?

Naszym zdaniem rozniesie Wam grilla w drzazgi (jeśli gdzieś robią grille z drewna).
Sprawdźcie sami, bo Szpaku vs WIXAPOL to premierowa nówka sztuka!
[red]

Szpaku vs WIXAPOL

The Partysquad – Oh My (DJ Paul Elstak’s Hardcore Mix)


Na koniec, skoro Szpaku vs WIXAPOL rzucili nas na odcinek wixowych nutek – hardcore’owy klasyk, który maj ma w tytule (żarcik!).

I jednocześnie idealny entry level track dla tych, którzy chcieliby sprawdzić, z czym się ten cały hardcore je i nie stracić przy tym zmysłów. Bo choć bardzo tu szybko – na liczniku 170 BPM, czyli bitów na minutę (dla porównania: na zwykłych imprezach techno za szybkie uchodzą już kawałki w tempie 140BPM…) – jest też przystępnie, melodyjnie i chwytliwie, jak na anthem przystało. Za sterami legenda holenderskiej sceny, kolebki gatunku – Paul Elstak. Gotowi?


DJ PAUL, MAKE IT FUCKIN LOUDER!!

[PM]Playlistę zebrali i opisali:
Dymitr Liziniewicz, Patryk Wojciechowski, Kacper Pliżga, Michał Sieciński, Igor Kozak, Piotr Mika

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone