Czytasz
Taco Hemingway jako pierwszy Polak pobił taki rekord Spotify!

Taco Hemingway jako pierwszy Polak pobił taki rekord Spotify!

Taco Hemingway rekord Spotify

Taco Hemingway znany jest z wykręcania ogromnych liczb na Spotify. Tym razem padł jednak rekord, w który aż ciężko uwierzyć.

Nie Dawid Podsiadło czy Mata, a właśnie Taco Hemingway zdecydowanie dominuje na polskim Spotify, ustanawiając kolejny rekord. Jego najnowszy album 1-800-Oświecenie przyczynił się do osiągnięcia dwóch imponujących kamieni milowych w polskiej muzyce.

Artysta nie tylko zdobył miano najczęściej streamowanego wykonawcy w ciągu jednego dnia, ale jego płyta również stała się najczęściej streamowanym albumem w ciągu 24 godzin. To jednak nie koniec wielkich sukcesów Filipa Szcześniaka w kończącym się, owocnym dla niego roku 2023. Taco Hemingway osiągnął kolejny, być może najistotniejszy rekord w swojej ponad dziesięcioletniej karierze muzycznej. Jako pierwszy polski artysta przekroczył próg dwóch miliardów odsłuchów. Co ciekawe, pierwszy miliard odtworzeń również był jego osiągnięciem.

Pierwszy miliard w Polsce zaraz po Chopinie

Osiągnięcie pierwszego miliarda zajęło Taco prawie siedem lat. Na podwojenie tego wyniku raper potrzebował natomiast zaledwie dwa. Warto także dodać, że przez trzy lata nie był on aktywny solowo, co z pewnością wydłużyło cały proces. Co więcej, Taco chwalił się osiągnięciem miliarda już na projekcie 2020 z początku tego roku. Jak widać, ten wers zaskakująco szybko stał się przestarzały.

O, diament w garażu, nie myśl, że ja w Renault toczę fele

Miałem pierwszy miliard w Polsce, zaraz po Chopinie

Sprawdź też
Missy Elliott

CYPHER2022

Historia polskiej muzyki pisze się więc na naszych oczach. Możemy bezsprzecznie stwierdzić, że rap jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce i nie zapowiada się, żeby stracił to zaszczytne miano.

Wciąż możecie złapać bilety na wielki koncert Taco w Warszawie tutaj!

Taco Hemingway rekord Spotify

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone