Czytasz
Taco Hemingway, Krzysztof Gonciarz i Bartosz Bielenia opowiadają o swojej wyśnionej Polsce

Taco Hemingway, Krzysztof Gonciarz i Bartosz Bielenia opowiadają o swojej wyśnionej Polsce

Taco Hemingway Jarmark Europa dwa nowe albumy premiera Going. MORE

Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę. Zanim wybierzecie się do urn, posłuchajcie, co o swojej wymarzonej wizji Polski opowiedzieli trzej ważni przedstawiciele rodzimej kultury.

Za całą inicjatywą stoi ruch olsnienie.eu, który mogliście już poznać przy okazji ostatnich, jesiennych wyborów w 2019 roku. Wtedy do oddania swojego głosu ze specjalnie przygotowanych plakatów zachęcali znani polscy raperzy, m.in. Peja, Sokół, Żabson czy Jan-rapowanie. Teraz, dzięki trzem krótkim videosom możemy zapoznać się z uczuciami i przemyśleniami aktora Bartosza Bieleni, jutubera Krzysztofa Gonciarza i rapera Taco Hemingwaya.

Wszyscy trzej odpowiadają na proste, lecz wcale nie takie łatwe pytanie “jaka jest Twoja wyśniona Polska?”. W kilkudziesięciosekundowych filmikach, cała trójka mówi o tym, czego chętnie doświadczaliby w naszym kraju, w czym nie chcieliby już brać udziału, co chcieliby zmienić i dlaczego niedzielne wybory są tak istotne. Wszyscy zgodnie podkreślają, że życzyliby sobie w Polsce więcej empatii, więcej solidarności, godnych warunków do rozwoju naszej kultury, a znacznie mniej nienawiści. Chcą, aby Polska była miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. To chyba nie są zbyt wygórowane życzenia, prawda?

Wszystkie filmy znajdziecie na Instagramie olsnienie.eu. Pamiętajcie też, że wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Widzimy się przy urnach!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone