Czytasz
Taconafide 2, ale to technologia. AI współtworzyło nową płytę duetu

Taconafide 2, ale to technologia. AI współtworzyło nową płytę duetu

Taconafide 2

Niebawem czeka nas powrót Taco Hemingwaya, ale raczej jedynie pomarzyć możemy o kolejnej odsłonie duetu z Quebonafide. Pewnie dlatego z pomocą sztucznej inteligencji powstało Taconafide 2.

Youtuber Yachuprodukcja postanowił razem z widzami stworzyć fanowski projekt Taconafide 2 z pomocą sztucznej inteligencji. Pierwotnie w planach było stworzenie albumu AI samego Taco Hemingwaya, jednak w dniu, gdy ekipa Yacha zebrała się na Discordzie, żeby zacząć tworzyć płytę, Taco we własnej osobie wrzucił dwa single. Wszyscy stwierdzili wtedy zgodnie, że bez sensu jest tworzyć jego nową płytę, skoro ta właśnie została naprawdę zapowiedziana. W taki oto sposób inicjatywę rozszerzono o Quebo. Dzięki ich zajawce możemy dziś posłuchać między innymi tracku Taconafide z OIO:

Taconafide 2

Zarówno za bity, mixy, realizacje wokalu jak i visuale odpowiada Yachu oraz fani zaangażowani w projekt. Trzeba przyznać, że szczególnie model AI wokalu Taco jest bardzo imponujący. Głos rapera odwzorowano niemalże 1:1. To zapewne nie pierwszy i nie ostatni projekt tego typu. AI coraz częściej i odważniej jest wykorzystywane do tworzenia muzyki, imitując istniejących artystów.

Lekko zatrważać może fakt, jak szybko i skutecznie rozwija się ta gałąź technologii oraz jaki ma wpływ na branżę muzyczną. Potencjał zdaje się być niewyczerpywalny. Co więcej, warto dodać i podkreślić, że wszystkie piosenki wygenerowane na Taconafide 2 mają wyłączoną monetyzację. Całość jest więc kompletnie non-profit projektem stworzonym z zajawki.

Cała playlista T[AI]CONAFIDE:

Sprawdź też
Myslovitz Miłość w czasach popkultury

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone