Czytasz
Taco Hemingway gości na swojej płycie Young Leosię oraz swoich rodziców

Taco Hemingway gości na swojej płycie Young Leosię oraz swoich rodziców

Taco Hemingway Gelato

Na ten moment Taco Hemingway wypuścił dwa single: Gelato oraz Makarena Freestyle. Znamy też tytuł nadchodzącej płyty, jej tracklistę i okładkę. Cały czas trwa preorder materiału.

Już jutro premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych premier rapowych tego roku. Nowa Płyta Taco Hemingwaya wyląduje na streamingach za mniej niż 13 godzin. Znamy już postacie, które udzielą się na albumie.

No description available.

Jak widać, poza raperami, których można było się spodziewać, takimi jak OKI, schafter czy Otsochodzi, jest sporo zaskoczeń. Na płycie Taco usłyszymy więc między innymi Edytę Bartosiewicz, o której nasłuchaliśmy się na singlu Makarena (freestyle), Jana Porębskiego, a więc menadżera Taco czy Macieja Ruszeckiego, czyli dobrze znanego nam Rumaka. Co więcej, na płycie mają pojawić się też rodzice Taco oraz Iga Lis. W jakiej formie ich usłyszymy? Na razie możemy jedynie snuć teorie. Takie postacie jak rodzina Taco czy jego partnerka być może pojawią się w ramach audycji radiowej przewijającej się przez całą płytę, o której możliwym istnieniu pisaliśmy tutaj. Największą niewiadomą zdają się być Edyta Bartosiewicz oraz Grzegorz Turnau – czy pojawią się na albumie jedynie sample ich utworów, czy dadzą swoje regularne, autentyczne zwrotki? Możemy jedynie gdybać.

Dwa single

Gelato oraz Makarena Freestyle to tytuły dwóch najnowszych utworów Taco. Po niemal trzech latach czekania fani wreszcie mogą posłuchać nowej muzyki od jednego z najpopularniejszych polskich raperów.

Nowy Taco Hemingway to święto, w dodatku wyjątkowo przestępne, a singiel autorstwa tego rapera wraz z teledyskiem to wręcz rzadkość. Taco przez całą swoją karierę uraczył nas jedynie czterema teledyskami promującymi jego solowe płyty. Co więcej, wystąpił w jedynie dwóch. Konsekwentnie budował swoją markę nieprzewidywalnego, tajemniczego artysty od 2015 roku. Jego ciąg wydawania kolejnych albumów urwał się wraz z Jarmarkiem i Europą, krążkami wypuszczonymi na przełomie sierpnia i września 2020 roku.

Udzielał się jedynie gościnnie. Ostatni raz mogliśmy usłyszeć wiele jego zwrotek na projekcie grupowym club2020. Nie ma co się jednak oszukiwać, fani od niemal trzech lat czekali przede wszystkim na solowy album. Najwyraźniej wreszcie się doczekali.

Okładka albumu Taco Hemingwaya 1-800-OŚWIECENIE

Gdzie lato?

Taco Hemingway i jego Gelato

Gelato wraz z teledyskiem zdaje się być głównym komercyjnym singlem. Estetyczny klip, nostalgiczny przekaz i bardzo prosty refren mówią wprost: to będzie hit w radiach. Wygląda więc na to, że otrzymaliśmy pierwszy pełnoprawny wakacyjny przebój Taco od dobrych paru lat. Co więcej, autorką obrazu do Gelato jest Iga Lis, partnerka rapera. O swoim dziele napisała tak:

Odkąd po raz pierwszy usłyszałam Gelato, od razu zamarzyło mi się stworzenie obrazka pod ten utwór. Byłam wtedy na początku pracy nad moim pierwszym dokumentem, który rozgrywa się nad polskim morzem, i to właśnie w tym świecie chciałam osadzić opowieść Gelato. Ten klip to dla mnie podróż do czasów dziecięcej beztroski. Chyba więcej nie chcę pisać, bo jestem ciekawa tego, co Wy sami w nim odnajdziecie. Od tysiąca i kilkudziesięciu dni (heh) z dumą obserwuje, ile serca Filip wkłada w tworzenie nowego materiału. Cieszę się, że mogłam dorzucić cegiełkę od siebie do tego bardzo ważnego dla mnie projektu. Fajnie tworzyć w zespole. Dziękuję Janasowi i Filipowi za zaufanie. Dziękuję licznej ekipie cudownych ludzi, z którymi miałam zaszczyt współtworzyć ten teledysk. Ależ jestem szczęśliwa.

Taco Hemingway i jego Makarena Freestyle

Natomiast dla wszystkich spragnionych Hemingwaya w bardziej rapowej, surowej wersji, na streamingi wleciał drugi singiel. Makarena Freestyle jest wycelowany w kompletnie odwrotną grupę odbiorców niż Gelato. Wszyscy, którzy oczekiwali od Filipa Szcześniaka wielokrotnych rymów, ostrego pióra, agresji oraz nienagannej techniki, nie mogą czuć się zawiedzeni po przesłuchaniu. Taco przez niemal równe trzy minuty nawija ponad 50 wersów. Każda linijka jest najeżona dwuznacznościami, grami słownymi i tym, na co wielu czekało najbardziej. Obserwacjami i osobistymi zwierzeniami artysty. W tym singlu Taco wypluwa z siebie refleksje oraz frustracje w swoim autentycznym, charakternym stylu.

Sprawdź też
muzyka do nauki

Na oficjalnym Instagramie wytwórni 2020 można przeczytać, że Makarena Freestyle to one take. Za produkcję, podobnie jak przy Gelato, odpowiada wierny, nieodłączny od początku kariery kompan Taco, czyli Rumak.

Taco Hemingway

Taco Hemingway. Tytuł nowego albumu

Nowy album Taco Hemingwaya będzie nosił tytuł 1-800-OŚWIECENIE. Ponadto na stronie rapera został uruchomiony preorder. Premiera jest zaplanowana na 22 września 2023 roku. Zapowiada się więc, że kolejna płyta Taco po Europie zostanie wydana we wrześniu, co ponownie przełamuje znany fanom schemat wypuszczania albumów w środku lata.

Tracklista albumu też zawiera kilka sekretów. Przedstawia się następująco:

 • ☏ wielkomiejska bezsenność
 • 1-800-OŚWIECENIE
 • Cichosza (gość. ???)
 • Gelato
 • Może To Coś Zmieni?
 • Pakiet Platinium
 • Makarena Freestyle
 • Mix Sałat (gość. ???)
 • Codziennie
 • 1000 Dni Freestyle
 • Nametag (gość. ???, ???)
 • Całe Lata (gość. !!!)
 • Niedziela (gość.???)
 • Main Stage Freestyle
 • EINECEIWŚO 008-1

Przeczytaj więcej o fenomenie Taco Hemingwaya

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone