Czytasz
Nowoczesna Balanga z ludowym zacięciem – Semprey wydaje debiutancką epkę w Tańcach

Nowoczesna Balanga z ludowym zacięciem – Semprey wydaje debiutancką epkę w Tańcach

Semprey Balanga Tańce

Nowo powstała wytwórnia Tańce nie zwalnia tempa – niespełna miesiąc po wydaniu Guseł (Human Rites) Avtomata, label wypuszcza kolejną epkę. Tym razem Semprey rozkręci Wam Balangę.

Semprey to krakowski DJ i producent, połowa związanego z Kayaxem, electropopowego duetu Bloo Crane, wielbiciel My Beatiful Dark Twisted Fantasy, Charli XCX, portugalskiego DJa Lycox oraz wszelkich odmian muzyki basowej i house’u. Mogliście go usłyszeć na większości imprez Tańców, gdzie zasłynął pełnymi tanecznej energii editami popowych i rapowych numerów – między innymi Serca Baila Margaret czy Wyprawy nocnej Firmy (obowiązkowo musicie sprawdzić te remiksy na soundcloudzie Semprey’a).

Balanga kontynuuje poszukiwania Tańców, które jako wytwórnia skupiają się na nowych brzmień wyrazu wywodzących się z polskiego instrumentarium folkowego. Po biłgorajskiej suce z rozpoczynającej Tańce epki Avtomata na solowym debiucie Semprey’a usłyszycie między innymi kaszubski burczybas. Ten zbudowany z beczki, ludowy instrumenty nabiera u krakowskiego producenta zupełnie nowego brzmienia – w karnawałowej Jeździe Semprey wykręca z jego niskich tonów brudny, chropowaty dźwięk, co nadaje numerowi agresywnego charakteru.

Na epce znajdziecie również dedykowaną polskiej społeczności LGBTQ+ Dobranoc 🌈. Melodyczny utwór przypomina o euforycznych klubowych momentach zjednoczenia na parkiecie i przebijających się przez brudne szyby klubów porannych promieniach słońca. Kipiący od wprawiających ciało w ruch rytmów materiał z Balangi polecamy wszystkim spragnionym nocnych szaleństw klubowiczom.

Sprawdź też
Lena Osińska i Steez

Cała Balanga dostępna jest tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone