Czytasz
Targi Książki Empiku 2023 – na tych spotkaniach będziemy na pewno!

Targi Książki Empiku 2023 – na tych spotkaniach będziemy na pewno!

Już jutro startują Targi Książki Empiku 2023. W dniach 17-30 maja odbędzie się 30 różnorodnych wydarzeń, związanych ze światem literatury: premiery, rozmowy i warsztaty.

W trakcie spotkań możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisje (co ważne, tłumaczone na język migowy!) znajdziecie na Facebook.com/empikcom. Jednocześnie, w salonach i na stronie internetowej Empiku zgarniecie też mnóstwo tytułów w promocyjnych cenach. Przejrzeliśmy bogaty program i wybraliśmy spotkania, na które przyjdziemy na pewno.

Zeruya Shalev

Targi Książki Empiku 2023
Targi Książki Empiku 2023. Zeruya Shalev

KIEDY: 17 maja o 20:00

Spotkanie z autorką Zeruyą Shalev wokół jej najnowszej książki, czyli powieści “Los” (Wydawnictwo W.A.B.). Rozmowę poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

OPIS KSIĄŻKI: Dwie kobiety, dwie epoki, dwa życia, jedno decydujące spotkanie. Po śmierci ojca Atara postanawia dotknąć największego tabu w jego życiu — historii pierwszego, utrzymanego w sekrecie małżeństwa z kobietą, która walczyła u jego boku w szeregach podziemnej organizacji, przed powstaniem państwa Izrael. Spotkanie, które miało zamknąć traumatyczny rozdział w życiu obu bohaterek, okazuje się pierwszym krokiem na drodze do szeregu wydarzeń, których żadna z nich nie jest w stanie zatrzymać ani przewidzieć, do czego doprowadzą.

Toshikazu Kawaguchi

KIEDY: 20 maja o 20:00

Spotkanie z autorem Toshikazu Kawaguchi wokół jego najnowszej książki, czyli powieści Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni (Wydawnictwo Relacja). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

OPIS KSIĄŻKI: Kontynuacja międzynarodowego bestsellera sprzedanego w trzech milionach egzemplarzy. W Opowieściach z kawiarni spotkamy zarówno bohaterów książki Zanim wystygnie kawa, jak i zupełnie nowe osoby. Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Do przeszłości wraca mężczyzna, aby spotkać się ze zmarłym dwadzieścia dwa lata temu najlepszym przyjacielem, pokiereszowany życiem syn rozmawia z matką, na której pogrzeb nie dotarł, dawny narzeczony wraca zobaczyć się z dziewczyną, której nie mógł poślubić, a emerytowany policjant spotyka się z żoną, której nigdy nie dał prezentu urodzinowego. Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Najważniejszy: musisz wrócić, zanim wystygnie twoja kawa.

Targi Książki Empiku 2023. Agnieszka Szpila

Targi Książki Empiku 2023

KIEDY: 29 maja o 20:00

Spotkanie z autorką Agnieszką Szpilą wokół jej najnowszej książki, czyli zbioru opowiadań Octopussy (Wydawnictwo W.A.B.). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

OPIS KSIĄŻKI: Istota, Goryl, Larwy, Ditto i tytułowe Octopussy to pięć opowiadań, których tematem jest koniec – koniec porno, koniec miłości romantycznej i koniec antropocenu. Są zatem mocno wpisane w najnowsze prądy kulturowe przejawiające się we wszystkich dziedzinach sztuki. Octopussy to w pewnym sensie kontynuacja, ale i rozszerzenie brawurowych, ekoseksualnych Heks, które od dwóch lat są obecne w debacie społeczno-kulturowej, a prawa do nich zostały sprzedane na wiele zagranicznych rynków, w tym do Stanów Zjednoczonych, Francji i Brazylii.

Justyna Suchecka

KIEDY: 30 maja o 20:00

Spotkanie z autorką Justyną Suchecką wokół jej najnowszej książki Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie (Wydawnictwo W.A.B.). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Sprawdź też

OPIS KSIĄŻKI: Pokolenie Z, czyli pokolenie zmiany! Do pokolenia Z zaliczamy osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012, uczące się w liceach, rozpoczynające właśnie dorosłe życie i od niedawna funkcjonujące na rynku pracy. Co zmienią? Kim są? W co i komu wierzą? Czego się boją i jakiej chcą przyszłości? Czy w ogóle chcą o tę przyszłość walczyć, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy faktycznie nie chcą pracować, a jeśli tak, to dlaczego? Pierwsza tak kompleksowa, empatyczna i merytoryczna książka opowiadająca o młodych i ich świecie.

Marta Bijan

Targi Książki Empiku 2023

KIEDY: 24 maja o 18:00

Spotkanie z autorką Martą Bijan wokół jej najnowszej książki, czyli powieści Muchomory w cukrze (Wydawnictwo Young). Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

OPIS KSIĄŻKI: Gdy wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar i nie wiesz już komu zaufać… Pięcioro świeżo upieczonych maturzystów: Fio, Wenus, Hanna, Kostek i Robin, spędzają lato w Domku z Drewna i Szkła. Właścicielem tego miejsca jest starszy od nich Adam – przybrany brat Kostka, sprawiający wrażenie odklejonego od rzeczywistości, przez co intrygujący i tajemniczy. Dom w środku lasu wydaje się być idealnym miejscem, w którym można odciąć się od problemów. Niestety, z czasem okazuje się, że nic nie jest tu takie, jakie powinno być. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, a odpowiedź na pytanie – kim tak naprawdę jest Adam? – jest niejednoznaczna. Odcięci od świata, pośrodku niczego, nie wiedzą już kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. 

Sprawdź, jakie książki polecamy na wiosnę 2023

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone