Czytasz
Z miłości do designu. Już wkrótce targi Wzory 2022

Z miłości do designu. Już wkrótce targi Wzory 2022

Wyjątkowe akcesoria do domu, piękne plakaty, naturalne kosmetyki czy wyszukana porcelana – wszystko to znajdziecie na targach designu Wzory 2022.

Najnowsza edycja wzorniczego święta odbędzie się w dniach 17-18 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Pod jednym dachem spotkają się wystawcy, których specjalnością jest sztuka użytkowa w rozmaitych odsłonach. Spotkamy zatem twórców ceramiki, mebli, gier czy zabawek, kreatorów zaangażowanej mody czy biżuterii, a także zielarzy.

wzory 2022
Catchka, fot. mat. promocyjne

Jak podkreślają organizatorzy, nie chodzi im wyłącznie o czułe podejście do materii, wykreowanej przez artystów-wystawców – choć i ono ma oczywiście olbrzymie znaczenie. Dla Wzorów liczą się także: miłość do natury, akceptacja zasad eco, fair play i fair trade. To dlatego na targach pojawią się specjaliści od edukacji, którzy poprowadzą warsztaty, dedykowane zarówno dorosłym, jak i najmłodszym.

wzory 2022
Wzory 2022, fot. mat. promocyjne

Targi to świetne miejsce nie tylko, by uzupełnić wyposażenie własnego domu. To także prawdziwy tygiel pełen pomysłów na prezenty dla najbliższych osób. – Polując na eko prezenty, warto udać się w miejsce, gdzie znajdziemy coś z drugiej ręki albo coś, czemu nadano drugie życie – podpowiadają organizatorzy Wzorów. I dodają: – Jeśli zaś mamy chrapkę na rzeczy nowe, to najlepiej poszukać takich, które są w duchu zero waste lub less waste, a ich produkcja jest rodzima. Najlepiej też rozglądać się za upominkami, które posłużą dłużej niż przez chwilę. Wyjątkiem od reguły są… ekologiczne świece. Spokojnie, one także znajdą się w targowej ofercie.

Niezależnie od budżetu, który chcielibyście przeznaczyć na design, znajdziecie tu dla siebie odpowiednie propozycje. Szczuplejszy portfel? Czujecie, że nie potrzebujecie nic nowego? Możecie po prostu przyjść podziwiać wytwory lokalnych producentów czy spotkać innych pasjonatów wzornictwa, podejrzeć rzemieślników przy pracy, a także poznać ulubionych artystów i artystki.

Sprawdź też

Poznaj wszystkich wystawców na Facebooku Wzorów.

Wpadajcie, wstęp wolny!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone