Czytasz
Chcecie zobaczyć zjawiska, które umieją wszystko? Wybierzcie ten koncert!

Chcecie zobaczyć zjawiska, które umieją wszystko? Wybierzcie ten koncert!

Tash Sultana

Multiinstrumentalny fenomen wprost z Australii pojawi się w Polsce już tego lata. Tash Sultana zagrają koncert w warszawskiej Progresji i jest to wydarzenie, którego nie powinniście przegapić!

Napisać, że robią muzykę, to jakby nic nie napisać. Piosenki tworzą w spektrum takich gatunków jak rock psychodeliczny, reggae, soul i hip-hop. Skala ich głosu sięga pięciu oktaw, a potrafią grać na przykład na gitarze basowej, perkusji, flecie, trąbce, saksofonie czy mandolinie! Brzmienie Sultany wyróżnia także wyraźne i kreatywne użycie loopera.

Tash Sultana

Karierę rozpoczęło częste występowanie w klubach na wydarzeniach typu open mic. Już tam wyróżniali się barwnością i dawali do zrozumienia, że ich potencjał jest nietuzinkowy. Niedługo później Sultana objęli rolę wokalu w zespole Mindpilot. Mimo wielu sukcesów i zwycięstw w rozmaitych Battle of the Bands zespół rozpadł się w 2012 roku. Od tego czasu Tash zaczęli pracować na swój rachunek.

Dyskografia obejmuje dwa albumy studyjne – Flow State i Terra Firma. Sultana byli wielokrotnie nagradzani przez przemysł muzyczny (mają między innymi takie nagrody jak ARIA Music Awards w kategorii Best Blues and Roots Album za płytę Flow State). Ponadto otrzymali prestiżową Rolling Stone Australia Award za piosenkę Pretty Lady.

Sprawdź też
RUN-DMC

Tash Sultana

Tash Sultana zagrają już 15 lipca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Bilety znajdziecie poniżej!

Bilety na ten wyjątkowy koncert znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone