Czytasz
Tata i Mata, Mata i tata – jak wychować rapera | MORE Książkowe

Tata i Mata, Mata i tata – jak wychować rapera | MORE Książkowe

O relacji ojca z synem, potrzebie nieposłuszeństwa i odpowiedzialności społecznej – ojciec Maty napisał książkę “Jak wychować rapera. Bezradnik“, w której przybliża swoją perspektywę na wychowywanie dzieci. 

Rodzice stanowią dla rapera duże wsparcie. Uczestniczyli nawet w poprzedniej edycji SBM Ffestivalu, w czasie którego syn odbierał platynową płytę za debiutancki album. Gdy całą Polskę zalała fala “Patointeligencji”, inteligenckie pochodzenie młodego rapera stanowiło przedmiot dyskusji zahaczającej momentami o terytorium kontrowersji. Jak to? “Uliczne” medium w rękach chłopaka z dobrego domu? Jakim prawem? 

Prawem. No właśnie. Marcin Matczak – dla wielu ludzi przede wszystkim tata znanego artysty – to ekspert w dziedzinie prawa konstytucyjnego, filozof prawa i publicysta. Osoba, której tradycyjnie nie kojarzy się z zaszczepianiem w młodzieży chęci buntu czy potrzeby kwestionowania obowiązujących zasad. 

Tymczasem w “Bezradniku” (jak czytamy w materiałach prasowych) Matczak-rodzic postuluje:  porządny człowiek, a co za tym idzie – dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają. Spodziewamy się zatem interesującej perspektywy na kształtowanie społecznych postaw, która może zainteresować nie tylko osoby wychowujące potomstwo. 

Sprawdź też

Jak wychować rapera. Bezradnik ukaże się 1 września (w sam raz na początek roku szkolnego xd) nakładem Wydawnictwa Znak.


Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone